Bodrum Sandima Köyü

Bodrum Sandima Köyü, Muğla, Bodrum, Gezilecek Yerler Bodrum Sandima Köyü, Muğla, Bodrum, Gezilecek Yerler

Sandima Köyü , Bodrum Yalıkavak'ın ilk yerleşim yerlerinden biridir. Bodrum Yalıkavak Belediye binasının önündeki yoldan sola doğru saparak, iki kilometrelik toprak, küçük, zeytin ağaçları ile kaplı yemyeşil bir yoldan yürüyerek köye gidebilirsiniz.

Bodrum Yarımadası'nın eski kokusunu ve ortamını bulabileceğiniz , nadir yerlerindendir. Yalıkavak'ın tepesinde bulunan Sandima Köyü, günümüzde terk edilmiş bir durumdadır. Her noktasından denizi görebilen eşsiz manzara sahip köyde yerleşim olmamasına rağmen şu an bir ressam ve heykeltraş çifti sayesinde yaşamaya devam ediyor. Kendilerine yaşam alanı olarak seçtikleri köye sanat galerisi ve kafe kuran sanatçı çift, gelen ziyaretçilere sıcak bir merhaba diyor. 

https://www.facebook.com/NurisSanatevi adresinden ulaşabilirsiniz.

Sadece unutulmuş yerleri keşfetmek isteyenlerin uğrak yeri olan Sandima Köyü, 600 yüz yıl öncesine kadar önemli bir merkez konumundaydı. Evler yıkık ve terkedilmiş de olsa tarihi kokusunu kaybetmeyen bölgede yürüyüş çok keyiflidir. Bodrum'da deniz ve gece eğlencesinin yanı sıra, tarihe dair çok şey keşfedeceğiniz Sandima Köyü'nü ziyaret etmelisiniz. Muhteşem havasıyla ve eşsiz deniz manzarasıyla keyifli bir gezi olabilir.

Muğla Bodrum Gezilecek Yerler

Şehrini Seç