Bodrum Ortakent Yahşi

Bodrum Ortakent Yahşi, Muğla, Bodrum, Gezilecek Yerler Bodrum Ortakent Yahşi, Muğla, Bodrum, Gezilecek Yerler

Bayram tatili kapımızı çalma aşamasındayken biz harita üzerinde kendimize rotalar çizerken Bodrum 'a gelmek isteyenlere minik minik önerilerimiz var. Ortakent Yahşi belki de Bodrum yarım adasının en güzel sahiline sahip beldesi.

1999 yılında Ortakent ve Yahşi köylerinin birleşmesiyle belde staüsüne geçmiştir. Ortakent 'in eski adı müskebi veya yörede telaffuz edilen şekliyle müsgebidir. Rivayete göre Ortakent'e bu ismi veren yöredeki mandalina ağaçlarının çiçekleridir. Böyle özellikle bahar aylarında inanılmaz güzel koktuğu için mis gibi derlermiş ve bir zaman sonra müskebi adını almış.

Bu kadar çok müskebi ve çiçeklerden bahsetmişken Ortakent'in içerisinde bulunan müskebi çiçekçilikten bahsetmeden olmazdı. Aklınıza gelebilecek envai çeşit çiçek ve ağaçları barındırıyor içerisinde. Belki de tatil dönüşü anılarımızı canlandırması için saksıda begonvillerden, kumkuat ağaçlarından edinebilirsiniz. Yol ve iletişim bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

O halde bir güne başlayalım. Kahvaltı önerimiz kesinlikle Köşem Balık Restaurantı. Akşam yemekleri kadar kahvaltılarıyla da iddialılar. Ayrıca masadan doymadan kalkamıyorsunuz. Zaten o kadar huzurlu bir mekan ki bir günü burada tembellik yaparak, iş koşuşturmasından okuyamadığımız kitaplara zaman ayırarak geçiştirebilirsiniz.

Denize girmek isterseniz bizim tercihimiz Kefi'den yana olurdu. Kumsalının temiz oluşu, sezlogların denize sıfır oluşu, çimlerde dilediğimizce dans edebilmemiz, yemeklerinin lezzetli, fiyatlarnın uygun oluşu sanırım buna etken. Aşağıda bolca görebilirsiniz.

Son olarakta Bodrum'a özgü, mevsimi olmayan meyvenin dondurmasını bulamayacağınız Bitez Dondurmacısına uğramalısınız.

Müsgebi çiçekçilik:02523585179

Kefi beach:02523483145

Köşem Balık Restaurant:02523483666

 

Muğla Bodrum Gezilecek Yerler

Şehrini Seç