Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Muğla, Bodrum, Müzeler Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Muğla, Bodrum, Müzeler

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Bodrum Kalesi içinde bulunur. Dünyanın en önemli sualtı arkeoloji müzelerinden birisidir. Bodrum'un gezilecek yerler ve müzeler kategorisindeki listelerde ön sıralarda yer alır. Oldukça rağbet gören müzeyi heryıl milyonlarca meraklı ziyaret ediyor.

1995 yılında İsveç'te yapılan yılın müzesi yarışmasında Certificate of Special Commendation ödülünü kazanan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi kesinlikle görülmeye değer.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi içinde 14 adet sergi salonu bulunuyor. Müthiş bölümlere sahip müze oldukça etkileyici.Doğu Akdeniz amforaları koleksiyonu, Yassıada, Şeytan Deresi , Serçe Limanı gibi birçok batığın sergilendiğini görürsünüz. 

Müzede sergilenen dünyanın en eski batık gemi kalıntısı çok etkileyici ve değerli bir eserdir. 1025 yılında batan gemi, Serçe Limanı Cam Batığı Salonu'nda sergileniyor. Bu tekneden yaklaşık 3 ton cam ortaya çıkarılmıştır.

Pazartesi günleri kapalı olan müzenin giriş ücreti 10 TL ve diğer müzeler gibi yaz ve kış sezonu olmak üzere kış sezonunda 10:00-16:00, yaz sezonunda 09:00-19:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Aşağıdaki telefonu arayarak güncel saat ve fiyatları öğrenmenizde fayda var.

Adres:Çarşı Mh., 48400 Bodrum/Muğla
Tel:(0252) 316 2516

Şehrini Seç