Bodrum Turgutreis Şevket Sabancı Parkı

Bodrum Turgutreis Şevket Sabancı Parkı, Muğla, Bodrum, Parklar Bodrum Turgutreis Şevket Sabancı Parkı, Muğla, Bodrum, Parklar

Belki de Bodrum’u gece hayatı ve plajları ile tanıyoruz? Gelin diğer yüzünü birlikte keşfedelim. Şevket Sabancı Park’ına giderken  deniz kenarında uzunca bir yol bizi bekliyor. İster yürüyüşünüzü burada başlatabilir isterseniz de arabanızı kenara çekip derin bir nefes alıp gözlerinizi huzura alıştırabilirsiniz.

Parkın bir giriş ve  bir çıkış olmak üzere iki ihtişamlı kapısı var. Park insan yoğunluğu bakımından sabah ve akşam güneş batarken daha aktif. Sanırım sabah yürüyüşleri  için Bodrumlu’ların  aklına gelen ilk yer. Trafiğe  kapalı olması, yeşillikler içinde ve denizle birebir olması etken sebeplerden. Dilerseniz mat’ınızı alıp çimenler üzerindeki gruba dahil olup yoga yapabilirsiniz. Halkı kadar samimi bir ortam. Ya da yürüyüş sonrası park içerisinde bulunan spor aletlerinde  çalışabilirsiniz. Sırt çantanıza kahvenizi, kitabınızı atıp kendinize bir yer bulabilirsiniz. Bodrum Masalı dizisi bu ortamı kaçırmayıp bazı bölümlerini parkta çekmiştir.

Gelelim güneşi batırmaya.. Düğün fotoğrafçılarının uğrak noktasıdır Sevket Sabancı Parkı. Kim bilir ne düğünler, ne hikayeler gördü park. Fotoğrafçılık ile ilgileniyorsanız eğer burası büyülü bir dünya.. Filtrelere ihtiyaç bile duymayabilirsiniz. Zaten parka gittiğiniz de fotoğraf ile ilgilenenler gözünüze çarpacaktır. Dikkat çeken bir diğer nokta ise parkın devamlı bakımlı ve temiz olması.

Parkın içerisinde Eren Dede Türbesi var. Yerli halkın söylediğine göre park yapılırken türbeye dokunulmamış. Park 19 Temmuz 2003 yılınca halkın kullanımına açılmış. Yirmi beş bin dönüm arazi üzerinde yer alan park beş bin kişilik amfiteatr sahip. Burada müzik dinletileri ve tiyatrolar gerçekleşiyor. Takip edip bu etkinliklere dahil olabilirsiniz. Ayrıca sanki denizden gelenlerin görmesi istenmiş gibi büyük boyutta Turgut Reis’in heykeli var parkta.

Park içerisinde bir  restaurant  mevcut. Burada kahvaltınızı yapabilir, çayınızı ,kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Güneşi şarap, bira ve dostlarınızın muhabbeti  eşliğinde batırabilirsiniz. Mutlaka deniz ürünlerinden de tatmanızı tavsiye ederim.

Nasıl gidilir? Yalı Mahallesi 48960 Sokak Turgutreis/Bodrum/MUĞLA

Şehrini Seç