Bodrum Gümüşlük Sahili

Bodrum Gümüşlük Sahili, Muğla, Bodrum, Plajlar Bodrum Gümüşlük Sahili, Muğla, Bodrum, Plajlar

Gümüşlük, Bodrum'un en şirin bölgelerinden biridir. Adının güneşin batışıyla tertemiz denizin aldığı gümüş renginden kaynaklandığı sanılır. Bodrum'a 20 km mesafede olan Gümüşlük'e kendi aracınızla veya şehir içi ulaşım araçlarıyla yarım saate gidebilirsiniz. Bodrum yarımadasının olağanüstü doğa güzelliklerine sahip beldelerinin başında gelir. Sahile inmeden önce manzaranın keyfini çıkartın. Çok temiz bir kumsala ve denize sahip. Mavi Bayrak sahibi bir plaj. 

Asıl ziyaretçi akını akşamları yemek ziyafeti için oluyor. Gümüşlük'teki sahil lokantalarında balık ve ahtapot salatası yemeden ayrılmayın. Deniz ürünlerinin lezzeti damak çatlatan cinsten. Bu yüzden Gümüşlük'teki sahil lokantaları yoğun ilgi görüyor.

Gümüşlük'te tatil anılarınız arasına girecek hoş bir aktivite de ünlü Tavşan Adası'da denizin içinden yürüyerek geçmek olacaktır. Batık antik kente ait tarihi bir yoldur. Geçmişi düşünüp bu yolda yürümek keyiflidir. Sıcak yaz aylarında harika bir serinletici aktivite olan bu yürüyüş özellikle çocuklar için unutulmaz olacak. Sahilde oturup benzersiz manzaranın tadını çıkartın. Gümüşlük'e gelip güneşin batışını izlemeden ayrılmayın. Güneşin size hoşçakal deyişi inanılmaz güzeldir.

Gümüşlük; turistik tesisleri, yeme içme mekanları, tertemiz plajı ile ile tam bir tatil cennetidir. Sit alanı olduğu için doğal güzelliklerini halen koruyabilen Gümüşlük, görülmeye değer bir bölgedir.

Adres:Gümüşlük Bodrum Muğla

Şehrini Seç