Bodrum Torba

Bodrum Torba, Muğla, Bodrum, Plajlar Bodrum Torba, Muğla, Bodrum, Plajlar

Bundan 20 yıl evvel birkaç köy evinden başka birşey olmayan bu küçük köy şimdi tatil köylerinin, turistik tesislerin, inşaat projelerinin gözbebeği konumunda. Yemyeşil bir bölge, sahile kadar sokulan çam ağaçları ayrı bir güzellik katıyor.

Konumu sayesinde en şiddetli rüzgarlarda bile Torba Koyu sakin ve dalgasız kalmayı başarabiliyor. Bu yüzden yat sakinlerinin severek sığındığı bir bölge olarak karşımıza çıkıyor. 

Denize girmek için feribot iskelesinden yat limanına kadar güzel bir sahile sahip. Tertemiz ve sığ denizi göz kamaştırıyor.

Bodrum merkezine en yakın koy olması sayesinde tüm yıl konaklayan misafirler de bulunuyor.

Kuzey tarafında bulunan Mandalya Körfezi'nin baş tarafında yer alan Bodrum Torba, bu sayede eski çağlarda stratejik öneme sahip bir bölge olmuş. Bu yüzden Bodrum Torba'da birçok bizans kalıntısına rastlamak mümkün.

Deniz yolundan ulaşımı çok daha kolay olan Bodrum Torba'ya eskiden olduğu gibi halen de teknelerle ulaşım revaçta. Uzun yıllar boyu yerleşik bir köy bulunmadığı için, Bodrum'un kendi köylüsü olmayan tek köyü.

Bodrum Torba'da , seçkin otel ve turistik tesisler bulunuyor. Özellikle balık lokantaları çok keyifli ortamları ve lezzetli menüleriyle sizleri bekliyor.

Doğayı, sessizliği, denizi seviyorsanız , Bodrum Torba tatil için ilk tercih etmeniz gereken yerlerin başında.

Adres:Merkeze 6 km / Bodrum - Muğla

Şehrini Seç