Dalaman Sarsala Koyu

Dalaman Sarsala Koyu, Muğla, Dalaman, Plajlar Dalaman Sarsala Koyu, Muğla, Dalaman, Plajlar

Adres:Kapikargin mevkii, Dalaman

Çamlarla denizin kucaklaştığı, hiç bir yapılaşmanın olmadığı tertemiz deniz ve kumsala sahip koyun yolunun bir kısmı virajlı olmasına rağmen tamamı asfalttır. Her araçla rahatlıkla gidilebiliyor. Hava alanı yolundan Kabukarkın köyü üzerinden geçilerek gidilen orman yolu, Dalaman çayının kollarından Tersakan Çayının yanından ve denize bağlantılı kükürtlü bir çok gölün çevresinden geçiyor. Son derece keyifli görüntülerin eşlik ettiği yolculuk Sarsıla koyunun zirvesine ulaştığında gerçekten de sarsıcı bir panoramaya dönüşüyor.

Koy belediye tarafından işletilmektedir. Genellikle yerli turist gelmektedir. Giriş ücreti kişi başı 1, 5 TL'dir. Arabanızla denize 25 metreye kadar yaklaşabilirsiniz. Deniz çabuk derinleşmekte ve dalgasızdır. İskeleler mevcuttur. Soyunma kabinleri, soğuk su duşları, WC ve bir cafe mevcuttur. Şezlong ve şemsiye kiralanabilmektedir. Çeşme ve duş suları denize yakın bir kuyudan alındığından hafif tuzludur.

Ayrıca belediye tarafından gelenlere mangal hizmeti verilmektedir. Kilogramı 3 TL'den mangalla uğraşmadan 15 dakikada tüp mangalında belediye çalışanları tarafından getirdiğiniz etler pişirilerek yemeğiniz hazırlanıyor. Koy küçük ve ağaç sayısı az olduğundan güzel bir yer bulmak için erken gitmekte yarar vardır.

Koy mavi yolculuğa çıkan tekne ve yatların uğrak yerlerinden biri.(kyn:http://gezi.rehberim.gen.tr/mugla-sarsala-koyu)

.

Şehrini Seç