Datça Aktur

Datça Aktur, Muğla, Datça, Parklar Datça Aktur, Muğla, Datça, Parklar

Datça Aktur etrafı çam ağaçlarıyla bezenmiş, iki koydan oluşan tatil sitesidir. Dışarıdan bakıldığında ormanı andıran ama içine girdikçe planlı bir tatil sitesiyle karşılaşıyorsunuz. Marmaris’ten Datça’ya doğru ilerlerken 30 km kala görürsünüz Aktur’u. Türkiye’nin en nezih tatil yerlerinden biridir. İki koydan oluştuğunu belirtmiştim. Çiftlik Koyu ve Kovanlık Koyu. İki koyu birbirinden ayıran tepeye Adatepe adı verilir. Datça Aktur Tatil Sitesi’nin sokakları Çiftlik Koyu’na çıkar. Kovanlık Koyu’nda ise kamp yerleri, teknelerin bağlandığı iki iskele vardır. Datça Aktur’un yanı başında çadırınızı kurup bol oksijenli bir ortamda kalacağınız 400 kişilik kamping alanı vardır.

Datça Aktur Tatil Sitesi güvenlikli bir sitedir. Güvenliğe kimliğinizi bırakıp plajlarından yararlanabilirsiniz.  Datça Aktur Sitesi’nde pazar da kuruluyor. Site sakinlerinin ihtiyaçlarını karşılayacakları her şey mevcuttur. Datça Aktur Tatil Sitesi içinde banka, eczane, sağlık ocağı, PTT şubesi ve büyük marketler vardır.

Doğanın içinde yer alan Aktur Tatil Sitesi’nde doğa yürüyüşleri yapabilir, maviyle yeşilin kucaklaşmasına şahitlik edip, ansızın karşınıza çıkan küçük şelalelerle buluşabilirsiniz.. 

Datça Aktur, Muğla, Datça, Parklar

Sevtap A.

SehirAlem İçerik Yöneticisi - Gezgin / ( MUĞLA DATÇA )

Muğla Datça Parklar

Şehrini Seç