Datça Kent Parkı

Datça Kent Parkı, Muğla, Datça, Parklar Datça Kent Parkı, Muğla, Datça, Parklar

Taşlık Plajı'ndaki göl ile polis lojmanlarının arasındaki okaliptus ağaçları ve makiler ile kaplı arazide kurulan Datça Kent Parkı, Muğla'nın en büyük kent parklarından biridir. Datça Kent Parkı, her yaştan insana huzur verecek, dinlendirecek ve vakit geçirecek bir özelliğe sahip. İçinde bir adet çay bahçesi ve cafe bulunmaktadır. Ayrıca çeşitli etkinlikler için kullanılmak üzere bir de odeon bulunmaktadır. Datça Kent Parkı'nda çocuklar için iki adet çocuk parkı, sporseverler için basketbol sahası, voleybol sahası, yürüyüş yolları ve banklar bulunmaktadır.  

2003 yılında yapımına başlanan parkın bataklık zemini için belediye çok yoğun bir çalışma yapmış ortaya muhteşem bir park çıkarmıştır. Peyzaj için bahçe benjaminleri, erguvanlar , ılgın ağaçları, çınar ağaçları, limoni selviler ve çalı cinsi yüzlerce bitki dikilmiş, boş alanlar çimlendirilmiştir. Çay ocağı yöre mimarisine uygun olarak taş kullanılarak yapılmış.

Tamamen belediyenin kendi olanakları ve belediye işçisi ile yapılan ve gerek planlaması ile gerekse bitki örtüsü ile göl ile denize bitişik mükemmel bir rekreasyon alanı haline getirilen Datça Kent Parkı, 2003 yılının Temmuz ayında CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve CHP Muğla Milletvekillerinin ve CHP li belediye başkanlarının katıldığı görkemli bir tören ile Datça halkının hizmetine açıldı.

Datça Kent Parkı, Muğla, Datça, Parklar

Sevtap A.

SehirAlem İçerik Yöneticisi - Gezgin / ( MUĞLA DATÇA )

Muğla Datça Parklar

Şehrini Seç