Fethiye Saklıkent

Fethiye Saklıkent, Muğla, Fethiye, Gezilecek Yerler Fethiye Saklıkent, Muğla, Fethiye, Gezilecek Yerler

Fethiye'den Antalya istikametine giderken sağa sapıp yoldaki sac böreklerinin tadına bakarak enfes ayranınızı yudumladıktan sonra biraz zahmetli bir yoldan ulaştığınız nokta sizi ilk anda hayran bırakacak zaten.. İçeri girip yürümeye başladığınızda bu hayranlığınız her adımda artacak ve suyun gürül gürül çağladığı noktaya vardığınızda doruklara ulaşacak.. Biraz nefeslenip mevsim uygunsa deli gibi akan sudan karşıya geçmeli ve nefesiniz yettiğince olimposun zirvesine ulaşmak istercesine yürümelisiniz; aynı mesafeyi geri geleceğinizi hesaba katarak tabii.

Yaz - kış ziyaretçisi olan bir yer  bu yüzden sabah erken saatlerde gitmekte fayda var. Köprüyü geçtikten sonra en kalabalık zamanlarda bile ücretsiz park edebileceğiniz yerler bulabilirsiniz. Köprüden sonra yol boyunca yer alan karşılıklı restaurant ve kafelerde fiyatlar ortalama düzeyde. Milli parka yaklaştığınızda yol üzerinde bir çok yanıltıcı tabela mevcut itibar etmemenizi öneririm. Girdiğinizde kanyon yerine kendinizi bir restaurantın otoparkında bulabilirisiniz yol bitene kadar düz devam ettiğinizde Kanyon girişini, gişeleri vs. göreceksiniz. Kanyon yemyeşil, her yerden sular kaynıyor ve etkileyici bir yer. Hemen girişte dağın altından tonlarca fışkıran suyu göreceksiniz, su ayakkabısı şort yedek elbise şart gezi yolu taşlık ve su buzlu, birkaç km ilerleyin, treking severler burada.

Eğer suyun içinden kanyonun yukarılarına doğru yürümeyi planlıyorsanız cep telefonları ve kameralarınızın ıslanmaması için tedbirinizi alın.

Akan suyun içinden halatlara tutunarak geçmek gerekiyor sonrasında da çıkışta satılan dağ kekiği, değişik aromalı ballar ve hediyelik eşyalar alabileceğiniz birçok yer var.

Fethiye de mutlaka gidilmesi gereken yerlerden. Suyun kayalar arasından çıktığını görmek çok etkileyicidir. Vadinin içi de dışarıya göre daha serin. Derin vadi her yeriyle size güzellik sunuyor.

Adres:Fethiye/Muğla

Fethiye Saklıkent, Muğla, Fethiye, Gezilecek Yerler

Handan D.

SehirAlem İçerik Yöneticisi - Gezgin / ( MUĞLA FETHİYE )

Şehrini Seç