Fethiye Günlüklü Koyu

Fethiye Günlüklü Koyu, Muğla, Fethiye, Parklar Fethiye Günlüklü Koyu, Muğla, Fethiye, Parklar

Adres:Fethiye Dalaman Yolu Fethiye/Muğla

Günlüklü, Muğla merkeze 19, Fethiye merkeze 9 km uzaklıkta bulunan şirin bir koydur. Fethiye Dalaman yolu üzerinde denize doğru 1 km içeridedir.
Günlüklü ismini günlük ağaçlarından alır. Bu ağaçlar ilaç ve parfüm yapımında kullanılmakta olup çok ender bulunan ağaçlardır. Emin olmamakla beraber sanıyorum ki dünyada bir tek Kanada'da, California'da ve Fethiye'de yetişmektedir.
Uçsuz bucaksız günlük ağacı ormanının içinde bir kamp alanı vardır. Duş wc elektrik gibi temel ihtiyaçları sunulmaktadır. Çadırlarda kalınabildiği gibi karavanla da kalınabilme imkanı vardır. Ormanın tertemiz havası, günlük ağaçlarının harika kokusu, o muhteşem deniz manzarası ile unutulması zor onları yaşatır.
Günlüklü koyu kamp alanına 5-15 dakika yürüme mesafesindedir. Eğer Fethiye'ye yolunuz düşerse, Ege'nin bu güzel koyunda bir kaç gün geçirebilir, sonra Fethiye-Dalaman arasındaki diğer güzel koylarda kamp kurarak yolunuza devam edebilirsiniz.(kyn:http://fethiyeblog.blogspot.com.tr/2008/07/gnlkl-koyu-gnlkl-bay-anlatm.html)
 

.

Fethiye Günlüklü Koyu, Muğla, Fethiye, Parklar

Handan D.

SehirAlem İçerik Yöneticisi - Gezgin / ( MUĞLA FETHİYE )

Şehrini Seç