Fethiye Gemiler Koyu

Fethiye Gemiler Koyu, Muğla, Fethiye, Plajlar Fethiye Gemiler Koyu, Muğla, Fethiye, Plajlar

Fethiye Körfezinden çıkıp sola dönüyorsunuz Ölüdeniz e giderken .Yarım adanın üzerinde tarihi kalıntılar. Bir kanal gibi deniz tertemiz su güneş muhteşem bir yer . Bence mutlaka görülmesi gereken bir yer..

Çoluk çocuk girebileceğiniz, sakin, dalgasız ve temiz bir deniz için bu plajı düşünebilirsiniz. Kayaköy içinden geçerken yüzyıllar öncesinden günümüze ulaşan taş evleri ziyaret edip, 6 km kadar daha gidip plaja ulaşabilirsiniz. Plajda duş, wc kabin var.

Karşısında Gemiler Adası (Aya Nikola) bulunur. Koyda ailece kalabalıktan uzak sakin bir gün geçirebilirsiniz. Burada restaurantlar da mevcut.

Gemiler sahiline istediğiniz araçla ulaşa bilirsiniz bisiklet atv araç ve isterseniz yürüyerek eğer ki şehrin yoğunluğunda uzaklaşmak istiyorsanız en uygun alternatif diye bilirim çünkü Fethiye den ulaşım olarak ovacık hisar önünden kaya köy üzerinde isterseniz de Fethiye merkezden direk kaya köye inip oradan devam edebilirsiniz şehrin keşme keşliğinden uzaklaşarak adeta kendinizi yeniden yarata bilirsiniz çam ağaçlarının altında uzanıp kuşların sesine kulak verip isterseniz sahilde uzanıp güneşlene bilirsiniz buraya giderken mutlaka fotoğraf makinenizi yanınızda bulundurmalısınız güzel kareler yakalayabilirsiniz deniz biraz taşlı deniz kestanesine karşı dikkatli olunmalı. Dönüşte günü Kayaköy de yöresel gözleme çay ile sonlandırabilirsiniz.

Adres:Fethiye/ Muğla

Fethiye Gemiler Koyu, Muğla, Fethiye, Plajlar

Handan D.

SehirAlem İçerik Yöneticisi - Gezgin / ( MUĞLA FETHİYE )

Şehrini Seç