Köyceğiz Sultaniye Kaplıcaları

Köyceğiz Sultaniye Kaplıcaları, Muğla, Köyceğiz, Gezilecek Yerler Köyceğiz Sultaniye Kaplıcaları, Muğla, Köyceğiz, Gezilecek Yerler

Adres:Ekincik Yolu Üzeri Köyceğiz/Muğla

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde bulunan Sultaniye Kaplıcaları, Ekincik istikametine giderken karşınıza çıkacak keyifli vakitlerin habercisidir.

Sultaniye Kaplıcaları’nın tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Milattan önceki yüzyıllardan itibaren bir şifa yurdu olarak işletilmiştir. Roma, Bizans, Osmanlı ve Selçuklu döneminde halkın hizmetine sunulmuştur. Roma döneminde 400 hastaya aynı anda hizmet verecek kadar gelişmiş bir hastane durumundaydı. Kaynaklara göre, hastanenin girişinde “Tanrılar adına buraya ölüm giremez” diye yazılmıştır. Ölemez Dağı da adını kaplıcalardan almıştır.

Türkiye'nin en yüksek radyoaktivitesi olma özelliği taşıyan bu kaplıcalar, sularında klorür, kalsiyum sülfat ve radon bulundurmaktadır. Birçok hastalığa iyi geldiği bilinen Sultaniye Kaplıcaları; özellikle cilt ve kadın hastalıkları bulunanların ziyaret ettiği bir yerdir.
Romatizma Hastalıkları
Deri Hastalıkları
Kalp ve Kan dolaşımı
Solunum Yolları hastalıkları
Kadın hastalıkları
Böbrek ve idrar yolları hastalıkları
Mide ve bağırsak hastalıkları
Sinir ve kas yorgunluğu “Bünyesel yorgunluk”
Sinirsel hastalık
Eklem ve kireçlenme hastalığı
Göz hastalıkları
Ameliyat sonrası rahatsızlıklar
Beslenme bozukluğu rahatsızlığı

 

Kaplıcada bulunan kiralık odaların birinde konaklarken kaplıca sularının tadını çıkarmak size çok iyi gelecektir.(kyn:http://www.seyirrehberi.com/tatil-yerleri.aspxtatil-yeri=koycegiz&sayfa=gezilecekyerler).

Şehrini Seç