Marmaris Turgut Köyü

Marmaris Turgut Köyü, Muğla, Marmaris, Gezilecek Yerler Marmaris Turgut Köyü, Muğla, Marmaris, Gezilecek Yerler

Marmaris Turgut Köyü, Bayır köyüne 9 km uzaklıkta bir köydür. Turizm alanında gelişim gösteren, Jeep safari alanında çok gelişen bir alan konumunda. Köy içerisinde bulunan halıcılıkla ilgili pek çok alan bulunmakta. El dokuması halılara ilginiz varsa burası tam size göre. Halıları incelerken aynı zamanda dokuma aşamalarına da anında tanıklık etmeniz mümkün.

Marmaris Turgut Köyünün ayrıca kum ağırlıklı bir plajı bulunmakta. Civarda bulunan leziz balık çeşitlerini de tatmanıza olanak sağlayan işletmeler mevcut. Turgut Köyünde aynı zamanda yer fıstığı yetiştirilmektedir. Kaliteli ve uygun fıstık temin edip evinize gönül rahatlığıyla götürebilirsiniz. Eğer ki tarihi yerlere merakınız varsa Turgut Köyünde bulunan Turgut Kalesini de ziyaret yerleriniz arasına ekleyebilirsiniz.

Marmaris Turgut Köyünü eşsiz kılan başka bir alan ise Turgut Şelalesidir. Şelaleye geldiğinizde muhteşem bir doğa manzarasının içerisinde kendinizi bulursunuz. Şelaleye çıkılan yolda çeşitli bitki türleri ve ormanlarla karşılaşıyorsunuz. Bu vadide etrafı incelerken güzelliği karşısında büyüleneceğinizin garantisini veririm. Şelalenin uzunluğu dört metre. Yaz boyunca çeşitli ülkelerin turistleri tarafından ziyaret edilmekte ve oldukça popüler. Suyun soğukluğundan dolayı yazın en sıcak zamanlarında ufak göl kısmında serinletmeye olanak sağlar. Bulunduğu yerde alabalık, gözleme ve yöresel yemekler damak zevkinize sunulmuştur. Doğada yürümeyi seviyorsanız burada manzara eşliğinde muhteşem bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Marmaris Turgut Köyü Gezilecek Yerler ve Aktiviteler

Marmaris Turgut Köyüne geldiğinizde tertemiz denizinde yüzebilir, kumsalında güneşlenebilirsiniz. Kumsalda bulunan çeşitli restoranlarda keyifle yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Halı dokuyanları izleyebilir hatta zevkinize uygun halı satın alabilirsiniz.

Turgut Köyünde bulunan Kaleyi ziyaret edebilir. Çevrede bulunan tarihi kalıntıları gezebilirsiniz.  Kaleye belli bir yere kadar arabayla çıkılabilmekte sonrasında ise yürünmektedir. Tepeye çıktığınızda ise Hisarönü ve Orhaniye ayaklarınız altında hissi yaşanılmaktadır.

Marmaris Turgut Köyüne Nasıl Gidilir

Marmaris’ten her gün düzenli olarak toplu taşıma araçları gitmektedir. Kendi aracınızla da Marmaris’ten Turgut Köyüne rahatlıkla gidebilirsiniz.    

Marmaris Turgut Köyü, Muğla, Marmaris, Gezilecek Yerler

sevil g.

SehirAlem İçerik Yöneticisi - Gezgin / ( MUĞLA MARMARİS )

https://www.google.com.tr/maps/place/Turgut+K%C3%B6y/@36.7892429,28.109965,12z/data=!4m8!1m2!2m1!1smarmaris+turgut+k%C3%B6y%C3%BC!3m4!1s0x14bfc62c03c56bc5:0xc54f4f562cd5b839!8m2!3d36.7602472!4d28.1164244

Şehrini Seç