Marmaris Turunç Koyu

Marmaris Turunç Koyu, Muğla, Marmaris, Parklar Marmaris Turunç Koyu, Muğla, Marmaris, Parklar

Marmaris Turunç, önceden belediyesi bulunan sahil kasabası olan Turunç şimdilerde Marmaris’e bağlı bir mahalledir. Marmaris’e 45 dakika uzaklıktadır. Çok güzel bir koy içerisine kurulan bu yerleşim beldesi de geçim kaynağını bu yüzden turizmden kazanmaktadır. Sahil sıra boyunca pansiyon, restoran ve bölgeye özgü alışveriş yapabileceğiniz dükkânlar bulunmaktadır. Sahil boyunca deniz kenarında konforu düşünenlere hitap eden birçok işletme bulunsa da halk plajı olarak bağımsız plajda bulunmaktadır. Küçük bir yer olmasına karşın içerisinde gezerken kendinizi kaybedip zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız. Eşsiz güzellikte ve bozulmamış doğasıyla ayrı bir yerdir Turunç. Dilerseniz tekne turlarına katılabilir, civarda bulunan koyları keşfe çıkabilirsiniz. Tekne turlarında bulunan rehberler bölge hakkında merak ettiğiniz her detayı anlatabilirler.

Ayrıca Turunç’ a çok yakın olan tarihi Amos’u da ziyaret edebilirsiniz. Apollonun kitabelerini görebilir bunca yıl nasıl halen bozulmadan geldiğine şaşırabilirsiniz. Aynı zamanda eski çağlardan günümüze kadar sağlam kalan tiyatroyu da görme imkânı bulabilirsiniz.  Turunç’ta bölgeye özgü balıklar yiyebilir, otantik kıyafetler satın alabilirsiniz. Bölgede çok çeşitli restoranlar bulunmaktadır. Her bütçeye, her damağa uygun leziz yemekleri tatmanız mümkündür. Civarın en temiz denizlerinden birine sahiptir.

Çevrede konaklama açısından her bütçeye uygun tesisler mevcuttur. Genelde bu tesislerden misafirler çok memnun ayrılmaktadırlar. Haftanın belli günü küçük bir yerel pazarı bulunmaktadır. Meyve ve sebzenin en güzel doğal halini bulabilirsiniz. ...

Marmaris'ten Turunç'a giderken araba ve motorsiklet sürmek de inanılmaz keyifli. Ağaçların arasında muhteşem bir yolculuk sizi bekliyor.

Sabah güneş doğmadan sahilde koşunuzu yapın, tertemiz ve kıpırdısız denize uzanın ve Turunç'un etrafını kaplayan muhteşem dağı seyredin. Filmlerde gördüğümüz bir çok manzaradan dağa etkileyici bu manzaranın tadını çıkarın.

Marmaris Turunç Koyu, Muğla, Marmaris, Parklar

sevil g.

SehirAlem İçerik Yöneticisi - Gezgin / ( MUĞLA MARMARİS )

Şehrini Seç