Marmaris Kumlubük Koyu

Marmaris Kumlubük Koyu, Muğla, Marmaris, Plajlar Marmaris Kumlubük Koyu, Muğla, Marmaris, Plajlar

Adres:48700 Marmaris/Muğla

Marmaris Kumlubük Koyunun denizine, plajına, doğasına hayran kalıcaksınız. Koy’a, hem kara yolu olarak hemde deniz yolu olarak bağlanmaktadır. Marmaris’e 24 kilometre mesafede yer alan küçük ve bakir koylardan biridir. Kumlubük Koyu, ormanları ile denizi iç içedir. Kimsenin kimseyi rahatsız etmediği nefis bir koy. Plaj, kum, deniz pırıl pırıl tertemizdir.
Turunç’tan sonra gelen, Bozburun yarımadasında bulunan Kumlubük, doğallığını hiç yitirmemiş ender yerlerden biridir. Mavinin, yeşilin, doğal güzelliğin birarada olan Kumlubük Koyu, sizi huzura kavuşturacak. Ormanın mis gibi kokusunu içinize çekerek, masmavi denizininde yüzerek, serin alanlarında dinlenerek, stresinizi atıcak ve gençleştiğinizi hissedeceksiniz.Ormanda yürüyüş yaparken sincapları izleyebilir, Amos Antik Kentini ziyaret edebilir, güneşin doğuşunu ve de batışını izleyebilirsiniz.Ayrıca Marmaris Kumlubük Koyunda su sporlarından banana, ringa, jet – ski aktivitelerinde bulunabilirsiniz.Eğer yanınızda dalış malzemelerinizi getirirseniz,sualtı zenginliklerinide görme şansına sahip olabilirsiniz.Fotoğraf makinenizi ise asla almayı unutmayın!
Kumlubük Koyu’nda zeytinyağlı bamya, mantar dolması, börülce, kapari filizi, taratorlu börülce salatası, turpotu salatası, hindiba, şevket-i bostan,dülger balığı mantısı ve arapsaçı kavurması yemeniz mümkündür.

Marmaris Kumlubük Koyunun zakkumları, palmiyeleri, zeytin ağaçları, ormanı ve çim alanlarıyla adeta cennetten bir köşedir görülmeye gezilmeye tatil yapılmaya değer bir yerdir.(kyn:http://muglamarmaris.com/kumlubuk-koyu/).

Marmaris Kumlubük Koyu, Muğla, Marmaris, Plajlar

sevil g.

SehirAlem İçerik Yöneticisi - Gezgin / ( MUĞLA MARMARİS )

Şehrini Seç