Milas Ören Plajı

Milas Ören Plajı, Muğla, Milas, Parklar Milas Ören Plajı, Muğla, Milas, Parklar

Ören Plajı eşsiz bir güzelliğe sahip olan Gökova Körfezi sahilinde yer alır. Denizi oldukça berrak ve sakin bir ortamı vardır. Plajın kıyısına konumlanmış oldukça keyifli cafeler, lezzetli restaurantlar bulunur. Ayrıca birçok otel de bu bölgede hizmet vermektedir. Özellikle plajın sol tarafında bulunan yemyeşil ağaçlarla süslenmiş dağ oldukça güzel bir manzara sunar. Denizi, kumsalı, doğasıyla insana huzur ve mutluluk veren Ören Plajı’nda keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Ören Beldesi’nde bulunan plaja karadan ve denizden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ören’e Milas’dan yarım saatte bir minibüsler hareket ediyor.  Ayrıca Muğla ve Bodrum’dan da araçlarla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ören Beldesi Bodrum’a 60 km, Milas’a 40km, Muğla merkezine ise 58 km mesafededir.

Ören Plajı’nda harika bir gün geçirdikten sonra akşam Ören Beldesi’ni gezmenizi tavsiye ederim.  Antik Keramos kentinin üzerine inşaa edilen Ören Beldesi yaz aylarında turistlerin ve yerel halkın ilgisini oldukça çok çekmektedir.  Mitolojide Dionysos'la Ariadne'nin oğlu ve çömlekçilik sanatının kurucusu sayılmakta olan Keramos'un adını taşıyan kentin harabeleri bugünkü modern yerleşiminin içinde hala ayakta.

Kış aylarında 3.000 olan nüfus yaz aylarında 30.000’i geçiyor. Önceleri sadece tarım ve balıkçılıkla geçiminin sağlayan belde 1990’lı yıllardan sonra önemli bir turistik belde haline gelmiştir. 30 Mart 2014 ‘de Muğla’nın büyükşehir statüsüne kavuşmasıyla Ören Beldesi, Milas’a bağlı bir mahalle haline geldi.

Şehrini Seç