Milas Orkide Parkı

Milas Orkide Parkı, Muğla, Milas, Parklar Milas Orkide Parkı, Muğla, Milas, Parklar

Adres:Hayıtlı Mahallesi Milas/Muğla

Milas'ta Orkide Parkı revizyonu için Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından düzenleme çalışmalarına başladı.

Milas Hayıtlı Mahallesi'nde bulunan Orkide Parkı revizyonu için Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından düzenleme çalışmaları başladı. Toplamda 1930 m2 olan yeşil alanda 1800 metre uzunluğunda yürüyüş yolu yapılacak. Düzenlenme kapsamında ayrıca Orkide Parkı'nın içerisine vatandaşların spor yapabilmeleri için gerekli olan 8 spor aleti montajı yapılacak.

Milas Belediyesinden yapılan açıklama ile duyurulan çalışmalar ile ilgili olarak şu ifadelere yer verildi; "Kullanılamaz durumda olan önceki oyun grubu yerine, çocuklarımızın daha rahat oynanabilecekleri, daha keyifli zaman geçirebilecekleri yeni oyun grubu parka kazandırılacak. Aynı zamanda park içerisinde ki bitkiler yenilenerek, mevsime uygun bitkiler dikilecek. Mevsime uygun bitkilerin dikimi Milas'ın tüm park, cadde ve döner kavşak refüjleri ve uygun sokaklara dikimi ile devam edecek"(kyn:http://www.haberler.com/milas-a-yeni-sosyal-alanalar-kazandiriliyor-3548416-haberi/).

Şehrini Seç