Ortaca Spor Tesisi

Ortaca Spor Tesisi, Muğla, Ortaca, Sosyal Alanlar Ortaca Spor Tesisi, Muğla, Ortaca, Sosyal Alanlar

Adres:Ortaca/Muğla

Muğla’nın Ortaca İlçe Belediyesi tarafından Bahçelievler Mahallesi’nde yapımı tamamlanan spor kompleksi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Açılış törenine Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Haluk Türkoğlu, Belediye Başkanı Hasan Karaçelik Emniyet Müdürü Hakan Aşık, eski Muğla Milletvekili Dr Ali Arslan, CHP İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya, Belediye Meclis Üyeleri ve Meclis Üyesi Adayları, Esnaf Odası Başkanı Hüsamettin Karaşahin Şoförler Cemiyeti Başkanları Halil Erpek, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.
Spor kompleksin açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, " Gençlik gelecektir diyoruz. Tabi bu söylemde kalmaması içinde gençliğe yatırım yapmamız lazım. Biz uzun yıllar Ortaca gençliğine ve Ortaca Spor’a hizmet edecek bir kompleksin açılışın gurunu hep beraber yaşıyoruz. Umarım burada Türkiye ve Dünya çapında sporcular yetişir. En azından spor yapmak isteyen kardeşlerimiz için bir zemin yaratmış olmanın gururu içindeyiz Sahamız UEFA standartlarında suni çimden yapıldı. Yatakhanemiz ve kafeteryamız mevcut.”dedi

Spor kompleks’in yerinin hayırsever iş adamları tarafından belediyeye tahsis edilen bildiren Başkan Karaçelik; Belediyemize tahsis edilen bu araziyi çalışma arkadaşlarımızla karar verip, buraya bir spor kompleksi yapalım dedik. Bahçelievler Mahallesi ve Ortaca halkına bir hizmet olsun istedik. Ortaca’da hem spor kulübümüz, hem de spora gönül veren halkımızın futbol sahasından aynı zamanda da aileleriyle buradaki kafeterya ve mesire alanından yararlansın istedik. Ortaya çok güzel bir kompleks çıktı. Bunun için tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çünkü gerçekten hem Ortaca'ya yakışan, hem de dışarıdan gelen vatandaşlarımıza yakışan bir alan oldu. Bizlere katlılarını esirgemeyen emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu tesisi kullanan, kullanacak olan ve ilçemizde sporun gelişmesi için emek verecek herkese hayırlı olmasını diliyorum. Bu gün hayatın içinden olan bir şeyi yaşıyoruz. Çok hüzünlüyüz çok değerli bir dostumuz Ortaca Spora emek vermiş ve oynamış olan bir kardeşimizi kaybettik. Ben umuyorum ve biliyorum ki onun ruhu şuan bizlerle birlikte. Oda bizi tebrik ediyordur. Ortaca spora böyle bir tesis kazandırdığımız için. Ruhu şad olsun. Kafeteryamıza da Ersin ve Hüseyin Çimen adı koyalım ve Ortaca spor’una gönül vermiş iki kardeşin ismi burada yaşasın." dedi.(kyn:http://www.milliyet.com.tr/ortaca-belediyesi-ilceye-yeni-bir-spor-mugla-yerelhaber-66218/).

Muğla Ortaca Sosyal Alanlar

Şehrini Seç