Azmak Çayı Gökova Akyaka

Azmak Çayı Gökova Akyaka, Muğla, Ula, Gezilecek Yerler Azmak Çayı Gökova Akyaka, Muğla, Ula, Gezilecek Yerler

Kenarında restorantlar ve kafeler olan suyu buz gibi Azmak Nehri , muhteşem bir doğal güzellik. Turistik açıdan oldukça popüler bu çayın kenarında eşsiz bir kahvaltı keyfi yapabilir, ardından suya girip kendinize gelebilirsiniz. Sabahı ayrı akşamı ayrı güzel Akyaka'nın akşam güzelliği için yine Azmak Çayı kenarındaki balık lokantalarının lezzetli menülerini denemenizi tavsiye ederiz. Yemek sonrası Akyaka sokaklarını dolaşmalısınız. Kendine has mimarisi olan Akyaka Evleri'ni, ahşap oymalarını, begonvillerle süslü sokak ve bahçeleri keyifli bir akşam gezisi yaşatacak.

% 60′ bol mineralli sodalı ,40’ı kaynak su olan Azmak Çayı'nın hastalıklara iyi geldiği,  gençleştirici ve güzelleştirici etki yaptığına inanılır. Zaten içine girdiğinizde vücudunuzun nasıl zindelik kazandığını, sanki şimdiye kadar uyuyormuşsunuz da suya girince uyandığınızı hissedeceksiniz. Ortalama 5 derece olan su soğuk diye girmekten vazgeçmemenizi tavsiye ederiz. Biraz cesarete ihtiyaç var. 

Azmak Çayı'nın derinliği 8 metre olmasına rağmen hayranlık bırakacak kadar berraktır. Nehrin içindeki capcanlı renkleriyle bitki örtüsü sizi büyüleyebilir. İçinde süzülen balıklar nehre doğal bir akvaryum havası veriyor. Nehir sonunda deniz ile buluşuyor. Bu noktada balık ekmek yiyeceğiniz tekne restorantlar mevcut. Yine aynı noktada Azmak Çayı'nı gezdiren tekne turları mevcut. Yaklaşık 40 dakikalık bir gezi küçük gezi tekneleriyle yapılıyor. Müthiş manzara eşiliğinde Azmak Çayı'nı en iyi yaşayabileceğiniz bu geziye katılmak ruhunuza iyi gelebilir.

Adres : Akyaka Gökova Ula  Muğla

Şehrini Seç