‘Mektebim’ 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında Afyonkarahisar’da hizmet verecek
, , , EGITIM,

‘Mektebim’ 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında Afyonkarahisar’da hizmet verecek

Mektebim Okulları Yönetim Başkanı Ümit Kalko , Afyonkarahisar’da 2017-2018 eğitim ve tedris yılında hizmete girecek olan yeni kampüs ile alakadar olarak , “Afyon’daki bölgemize takribi 18 dönümlük bir arazi üzerine kurulu 12 bin metrekare kapalı bir alana iye takribi bin 300 kapasiteli çocuklarımızın kendilerini keşfedecekleri geliştirecekleri ortamlara iye akıl ve bilim yolundan giden bir eğitim kurumu kazandırıyoruz” dedi .
Mektebim’in Afyonkarahisar’da hizmete girecek olan yeni kampüsü bugün gerçekleştirilen basın toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı . Gerçekleştirilen toplantıya Mektebim Okulları Yönetim Başkanı Ümit Kalko’nun yanı sıra Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban , İl Genel Meclis (İGM) Başkanı Salih Sel , İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile okul idarecileri ve çok sayıda eğitimci katıldı . Termal bir otelde gerçekleştirilen toplantının açılışında konuşan Kalko , kentte kurulacak kampüsün 2017-2018 eğitim ve tedris döneminde hizmete vereceğini anlatım etti . Kalko , “Ülkemizin yaşadığı en büyük eksikliklerden birisi nitelikli bir eğitim ortamının olmaması . Eğitimler geleceğimin şekillenmesi noktasında , ülkemizin muasır çağdaş medeniyetlere ulaşması noktasında bizim için çok mühim yatırımlar . Türkiye genelinde 51 kampüsümüz , 160 okulumuz ve takribi 30 bin öğrencimiz olacak yeni eğitim ve tedris döneminde . Direk ve endirekt 6 bin çalışanı olan büyük bir aileyiz . Afyon bizim uzun zamandır yatırım yapmak istediğimiz bir bölgeydi . Afyon’daki bölgemize takribi 18 dönümlük bir arazi üzerine kurulu 12 bin metrekare kapalı bir alana iye takribi bin 300 kapasiteli içinde muasır eğitim ortamlarının tamamını barındıran , çocuklarımızın kendilerini keşfedecekleri geliştirecekleri ortamlara iye akıl ve bilim yolundan giden bir eğitim kurumu kazandırıyoruz . Bununla birlikte toplumsal donatıları da gelişmiş bir eğitim kurumu . İçerisinde tam teşekküllü 400 kişilik bir konuşma salonundan , buz pateni alanına , bir cep sineması alanından , kapalı spor salonuna , robotik sınıflarımızdan , gelişmiş laboratuvarlarımıza dek bütün alanları içinde barındıran bir eğitimi kurumu kazandıracağız” dedi .

“Eğitim dışında da başka hiç bir sektörde yatırım yapmayan bir kurumuz”
Kurum olarak sadece eğitim sektöründe yatırım yaptıklarını vurgulayan Kalko şunları söyledi:
“İnşaatımıza zaten başladı , temmuz ayında da tamamlanmasını öngörüyoruz . Bizim ‘Mektebim’ olarak 3 tane temel ilkemiz mevcut birincisi eğitim kurumu yatırımcısı olduğumuz müddetçe vatanını , milletini seven toplumun bütün kesimlerine eşit mesafede duran , eğitimden kazandığını eğitime yatıran ve eğitim dışında da başka hiç bir sektörde yatırım yapmayan bir kurumuz . Afyon’a bilhassa biz franchise yani ad hakkı vererek gelmedik . Afyon’a şahsen merkez okulu olarak direk Mektebim A .Ş . olarak geldik . Elimizi hiç bir zaman için Afyon üzerinden çekmeyeceğiz sık sık gerek şahsım gerek alakadar bölge direktörlerimiz Afyon’da olacaklar . Afyon’da da ses getirecek öğretmen alımları yapmaya başladık . Biz buraya sadece 51 . kampüsümüzü açmaya gelmedik sadece biz buraya kaliteli bir eğitim getirmeye geldik . İnşallah bunu da başaracağız .”

“Özel okullar teşvik modelini yaygınlaştırmalıyız ve yüzde 85’lere dek çıkarmalıyız”
Toplantıda konuşan Başkan Çoban ise kamunun hususi eğitime verdiğin teşvikin arttırılması gerektiğini ve kamunun eğitimin yüzde 85’ini özelleştirmesi gerektiğini vurguladı . Başkan Çoban , “Ben söz sahibi olsam hiçbir kamu okulu bırakmam . Sistemimi kurarım , istediğim kriterleri belirlerim hususi sektöre parasını veririm onlara yaparlar ama bende takibini yaparım . Öğrencilerini ve öğretmenlerini takip ederim . Bugünkü bizim Milli Eğitim’in mantığı ile bizim kısa vadede başarılı olma şansımız yok . Ülkemizde bir eğer eğitimde başarılı olacaksak bu özelleşme modelini , hususi okullar teşvik modelini yaygınlaştırmalıyız ve yüzde 85’lere dek çıkarmalıyız . Tabi köylerde , kasabalarda , küçük ilçelerde bunu yapmak olabilir değil belki ama Sandıklı’da , Bolvadin’de , Uşak Banaz’da , Kütahya Simav’da bunlar mümkün . Ben inanıyorum ki devletimiz bu şekilde daha az masrafla eğitimden daha fazla semere alacağına inanıyorum” şeklinde konuştu .
Toplantı konuşmaların ardından verilen ikramlarla sona erdi .
28.03.2017 17:34:08

Şehrini Seç