Thomas Cook’un turist müjdesi  turizmcileri  hareketlendirdi
, , , EKONOMI,

Thomas Cook’un turist müjdesi turizmcileri hareketlendirdi

Avrupa’nın en büyük ikinci gezi grubu İngiliz tur işletmecisi Thomas Cook , Türkiye ve Mısır’ı turistlerin yineleme ziyaret etmeye başladıklarını duyurdu . Cook’un bu açıklaması Marmarisli turizmcilerin müspet tepkilerine sebep oldu . Sezona hazırlanan turizm sektörü müspet açıklamanın ardından işletmelerini açmaya başladı .
Avrupa’nın en büyük ikinci gezi grubu İngiliz tur işletmecisi Thomas Cook , Zor geçen 2016’nın ve bu sezona yavaş başlangıcın ardından müşterilerin Türkiye ve Mısır’a gitmeye başladıklarının erken işaretlerini görüyoruz açıklaması yaptı . Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre , Türkiye’ye gelen yabancı sayısı 2016’da yüzde 30 ,05 azalarak 25 milyon 352 bin oldu .Turist sayısı ocak ayında da takribi yüzde 10 azalırken , Rus turistler ise yüzde 81 ,5 artış kaydetti .
25 yıllık turizmci İsmail Özbozdağ , Cook’un açıklamasının sevindirici olduğunu belirterek şöyle konuştu: Thomas Cook , Türkiye’ye en çok en yüksek turist gönderen bir tur operatörü .Tabii bunun anlamı da şu;Türkiye her zaman bütün olumsuzları rağmen vazgeçilemeyecek bir destinasyon . Bu sadece onların gözünde değil müşterinin gözünde de böyle . Etrafımızda bu karanlık bulutlara rağmen müşterinin bizden vazgeçmemesi çok olumlu bir şey . Zaten Avrupa ülkelerindeki eksiliğe baktığımız zaman bizi en çok ilgilendiren İngiltere pazarıdır . En az eksi olanda Thomas Cook’un İngiliz pazarındaki varışlarıdır . Dolayısıyla bu bizi çok daha fazla sevindirdi .Gelişen süreç içerisinde ITİP fuarından sonra Türkiye’de olay olmaması ,kötü olay yaşanmaması nedeniyle yeniden bir yükselişe geçti . Yani Avrupalı turist özellikle ,İngilizler bu bölge için tekrar isteğe geçtiler . Tekrar bu bölge için talepte bulunmaya başladılar .
30.03.2017 12:25:47

Şehrini Seç