Kuşadası’nda ’Milli İstihdam Seferberliği’ toplantısı yapıldı
, , , EKONOMI,

Kuşadası’nda ’Milli İstihdam Seferberliği’ toplantısı yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı ’İstihdamda ulusal seferberlik’ çağrısı doğrultusunda , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülen ’Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı’ kapsamında Kuşadası’nda toplantı ve ziyaretler gerçekleştirildi .
Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Osman Arıkan Nacar ile birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Cevdet Ceylan , İŞKUR iç denetçisi Özkan Öztürk , İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü İsmail Gerim , Mesleki Yeterlilik Kurumu(MYK) Başkan Yardımcısı Metin Karaman , SGK Aydın İl Müdürü Zeynep Yılmaz ve İŞKUR Aydın İl Müdürü Rahmi Terzi’den oluşan bürokratlar Kuşadası’nda mahalli düzeyde çalışma hayatının aktörleri ve vatandaşlarla bir araya geldi . Önce Kuşadası Esnaf Odası’nı ziyaret eden Müsteşar Yardımcısı Osman Arıkan Nacar ve beraberindeki kurul , burada oda başkanı Halit Şakar ve idare heyeti üyeleriyle görüştü . Heyet daha sonra AK Parti Kuşadası Belediye Meclis Üyesi Ahmet Candan ile birlikte Kuşadası çarşılarını ziyaret ederek , esnaf ve vatandaşlarla buluştu .
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Osman Arıkan Nacar , Kuşadası’nda başarılı toplantı ve ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirterek , “ Esnaf odası başkanımız ile görüştük . Kuşadası’nda deniz yıldızı ismiyle bir istihdam çalışması başlatılması kararı aldık . 2017 yılında 2 milyon istihdam amacıyla şekillenen program kapsamında yaptığımız ziyaretlerde yeni istihdam hedeflerinin ayrıntıları ve ilave istihdam destekleri konusunda bilgilendirmeler yaptık . Çarşı ziyaretlerinde ise esnaf ve vatandaşlarımızla birebir müzakere imkanı bularak sorunlarını dinledik . Amacımız sorunları yerinde tespit etmek . Bu kapsamda yaptığımız toplantı ve ziyaretlerde , gerek çalışanların gerekse yatırımcı ile işverenin çalışma hayatı ile alakadar sorunları dinleyip , görüş ve önerilerini aldık “ dedi .
30.03.2017 13:29:48

Şehrini Seç