(Özel haber) Saldırıdan aylar sonra yaralandığı yere geldi
, , , GENEL,

(Özel haber) Saldırıdan aylar sonra yaralandığı yere geldi

İzmir Adliyesinde 5 Ocak günü yaşanan hain terör saldırısında bacağından yaralanan ve kafasına siper ettiği çantasındaki tüze kitabı sayesinde başından vurulmaktan kurtulan 44 yaşındaki avukat Bülent Karagöz , aylar sonra ilk sefer yaralandığı noktaya geldi . Bir müddet koltuk değneği ile yürüyebilecek olan Karagöz , hadise sırasında cep telefonu ile çekilen görüntülerini de izledi .
İzmir’de Vatan Partisi Konak İlçe Başkanlığını yürüten 44 yaşındaki avukat Bülent Karagöz , 5 Ocak’ta İzmir Adliyesinde yaşanan hain terör saldırısında bacağından yaralanmıştı . Bacağına iki kurşun isabet eden Karagöz’ün , başına siper ettiği evrak çantasında bulunan 5 santimetre kalınlığındaki tüze kitabı ve ajandanın sayesinde ölümden döndüğü ortaya çıkmıştı . Saldırıdan sonra uzun bir tedavi süreci geçiren Karagöz , koltuk değneği ile aylar sonra İzmir Adliyesine geldi . Bacağındaki sinir zedelenmesi nedeniyle bir müddet daha koltuk değneği ile yürüyebilecek olan Karagöz , hadise sırasında cep telefonu ile çekilen görüntülerini de izledi .

Olay gününü anlattı
Olay günü yaşadıklarını anlatan Karagöz , Olay günü bir dava açmak için adliyeye gelmiştim . Polis kontrol noktasını geçip kafenin olduğu yere geldiğim sırada ’dur’ diye bir ses duydum . Arkaya baktığımda bir aracın gelip polis memuruna çarptığını gördüm . Daha sonra aracın şoför kapısından birinin çıktığını ve hızla koşmaya başladığını gördüm . Zaten sonra da patlama oldu . Patlama olduğunda şoka girdim . Yukarıdan patlayan aracın parçalarının düşmeye başladığını gördüm ve elimle kafamı korudum . Tam o sırada kafenin önündeki masanın altına girdim . O sırada silah sesleri başladı . O sırada karar vermek zordu . Acaba yerde mi kalsam , koşarak uzaklaşsam mı diye düşündüm ama silah sesleri çok yoğun şekilde gelince orada kalmayı tercih ettim . Daha sonra bacağımda iki ayrı acı ve yanma hissedince vurulduğumu anladım . Hemen elimle tampon yaptım . Bir süre daha silah sesleri duydum ve sonrasında kafenin içinden iki bayan çıkıp yardım etti şeklinde konuştu .

Mermi çantadaki kitabı delip geçti
Saldırı sırasında kafeye 66 merminin isabet ettiğini söyleyen Karagöz , kafasına siper ettiği çantası sayesinde nasıl kurtulduğunu da şu sözlerle anlattı:
Silah sesleri gelmeye devam ederken elimdeki çantayı kafama siper ettim . Bir gün önce açacağım dava ile ilgili kalın bir hukuk kitabı almıştım . Kitap da çantadaydı . O kurşun sağanağının altından sağ çıkabilmek büyük bir şans . Kafeye 66 , benim bacağıma iki mermi isabet etti . Bir de çantama isabet etti . Bir gün önce aldığım kitabı mermi delmiş ve yön değiştirmiş . Kitaplar ve ajanda olmasaydı kurtulma şansım olmazdı .

Kalbim heyecandan küt küt attı
Aylar sonra vurulduğu yere geldiğinde heyecanlandığını anlatım eden Karagöz , Saldırıdan sonra ilk defa geldim , kafeye oturdum . Olay sırasında çekilen görüntülerimi izleyip Fethi Sekin’in kahramanlığını düşününce duygulandım . Ellerim titredi . Buraya doğru yaklaşırken kalbim heyecandan küt küt atıyordu ama burası çalışma yerim . Her zaman adliyeye gelmek durumundayım . Çünkü avukatım . Fethi Sekin’in kahramanlığı sayesinde ben bugün hayattayım . O kendini Türk milleti için feda etti ifadelerini kullandı .

Elini kaldırarak yardım istemişti
Adliyeye yapılan saldırıda bir cep telefonu kamerası ile çekilen görüntülerde , kesif silah sesleri arasında yerde yatan Karagöz’ün iki sefer elini kaldırarak yardım istediği görülüyordu . Tedavisi devam eden Karagöz , 6 ay ila 1 yıl boyunca fizik tedavi görecek ve bu müddet zarfında koltuk değneği ile yürüyebilecek .
29.03.2017 10:22:12

Şehrini Seç