E-okul’da FETÖ şüphesi
, , , GENEL,

E-okul’da FETÖ şüphesi

Milli Eğitim Bakanlığına yazılım hizmeti sunan Bilsa Yazılım A .Ş . Yönetim Başkanı E . Özgür Çakmak , FET֒nün kamuda başlayan temizliğinin , yazılım ve donanım alanlarında yapılacak temizlikle sürmesi gerektiğini söyledi .
15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından FET֒nün; asker , hüküm , güvenlik , iş dünyası içerisindeki örgütlenmelerine yönelik savaşım devam ederken , ünlü bilişim firması Bilsa Yazılım A .Ş .’nin Kurucusu ve Yönetim Başkanı E . Özgür Çakmak eğitim idare yazılımları alanındaki FETÖ tahribatına dikkat çekti .
FET֒nün eğitim yönetimi yazılımlarında ve okul idare programlarında Türkiye’ye öncülük eden Bilsa Yazılım A .Ş .’yı önce Milli Eğitim Bakanlığı bürokrasisindeki militanları ile firmayı Milli Eğitim Bakanlığından ve okullardan dışladığı , başarılı olamayınca da Rekabet Kurulunu devreye sokarak , Bilsa Yazılım A .Ş .’yı bitirmeye çalıştığı sav edilmişti . Bilsa Yazılım A .Ş . kurucusu E .Özgür Çakmak , “2006 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ile vardığımız itilaf ile bugünkü e-okul sisteminin temelini oluşturan Okul-Sis .net adlı programımız uygulamaya konulmuştu . Ancak FETÖ , Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğündeki , FET֒cü militanları vasıtasıyla hem gizli kalması gereken öğrenci ve veli bilgilerini zorla ele geçirdi , hem de bir müddet sonra anlaşmamızı tüzel dayanağı olmadan sonlandırarak , bizim sistemimizin ismini değiştirip , güncelleyerek e-okul olarak uygulamaya başladılar . FETÖ , bizi bitirmek için Milli Eğitim Bakanlığı ve hüküm içerisindeki militanlarını da üzerimize saldı . FETÖ saldırıları sonucu firma olarak büyük ölçüde küçüldük” şeklinde konuştu .

Milli Eğitimdeki FETÖ tahribatı silinmeli
E . Özgür Çakmak , FET֒nün en öncelikli hedefleri arasında bulunan eğitim sistemine yıllar içinde büyük zarar verdiğini de hatırlatarak , “Devletimiz bugün gerçekten büyük ve eski bir savaşım veriyor . FETÖ tek tek bütün kurumlardan , yapılardan temizleniyor . Ancak FET֒nün eğitim sistemindeki , bilhassa de yazılım ve programlar boyutundaki hasarının temizlenmesi gerektiği fikrindeyim . Bu konuda üzerimize düşen sorumluluğu da yerine getirmeye hazır olduğumuzu beyan ediyorum . FETÖ , devletin kurumlarından insan kaynağı olarak temizlendiği gibi yazılımsal olarak da temizlenmelidir” dedi .
29.03.2017 10:52:14

Şehrini Seç