Anka gibi küllerinden doğdu
, , , GENEL,

Anka gibi küllerinden doğdu

İzmir’de , Konak Belediyesi tarafından açılan ’estetisyenlik’ kursunu başarıyla tamamlayan 41 yaşında iki çocuk annesi Semra Akgün , kendi küllerinden doğan efsanevi Anka kuşunun adını verdiği bir güzellik merkezi açtı . Ekonomik sıkıntılarını geride bırakan Akgün , Adeta bir Anka kuşu gibi küllerimizden doğduk dedi .
Konak Belediyesinin semt merkezlerinde açılan uğraş edindirme kurslarını başarıyla tamamlayanlar kendi işinin patronu oluyor . ‘Öğrenmenin yaşı yoktur’ sözünden yola çıkarak kursa katılanlar , aldıkları eğitim sayesinde hem uğraş ediniyor hem de kendi işini kuruyor . Konak Belediyesi sayesinde yıllardır hayalini kurduğu işe kavuşanlardan biri de 41 yaşında iki çocuk annesi Semra Akgün oldu . Geçen yıl Konak Belediyesinin Eşrefpaşa’da açtığı ’estetisyenlik’ kursunu başarıyla tamamlayarak sertifika alan Akgün , bu yılın başında çok istediği güzellik merkezini açara iş hayatına atıldı . Eşrefpaşa semtinde açtığı ve adını masallarda kendi küllerinden doğan efsanevi Anka kuşundan esinlenerek koyduğu Anka Güzellik Merkezi ile güzelleşmek isteyen kadınlara hizmet vermeye başlayan Semra Akgün , sunduğu nitelikli hizmet ve güler yüzle çok kısa bir zamanda kesif alaka gördü .

Ailenin kurtarıcısı oldu
Eşinin işleri kötü gidince aile ekonomisine katkıda bulunmak adına kolları sıvayan Akgün , tam da bu dönemde Konak Belediyesinin uğraş edindirme kurslarıyla tanıştı . Kısa süreli bir araştırmanın ardından kendisine en uygun kursun ’estetisyenlik’ olduğuna karar veren Akgün , ücretsiz kursa başvurarak kayıt yaptırdı . 8 ay süren kursun ardından 3 ay da kalıcı makyaj ve lazerli epilasyon eğitimi alan Akgün , başarılı geçen kurs programı sonunda tam donanımlı bir şekilde mezun olup sertifika aldı . Yıllardır kendi işini kurma arzusu taşıyan Akgün , aile bütçelerine katkıda bulunmak ve üniversitede okuyan çocuklarının eğitim masraflarını karşılamak için 2017 yılının ocak ayında ilk adımı attı . Eşrefpaşa semtinde açtığı Anka Güzellik Merkezi ile kendi işinin patronu olan Akgün , çok kısa bir zamanda kendini ispatladı . Patronluktaki başarısıyla hesaplı sıkıntılarını atlatarak ailecek toparlanmaya başladıklarını dile getiren Akgün , “Adeta bir Anka kuşu gibi küllerimizden doğduk dedi .
3 ay gibi kısa bir sürede semt sakini kadınlar tarafından da büyük ilgi gören merkez , müşteri memnuniyeti ile de kendini ispatladı . Çok iyi geri dönüşler aldığını dile getiren Semra Akgün , bunun kendisini çok mutlu ettiğini söyledi .

20 yıllık kuaförünü bıraktı
Konak Belediyesinin meslek edindirme kurslarından kursa giden bir tanıdığının vasıtasıyla haberdar olduğunu dile getiren Akgün , piyasada bu tür kursların çok pahalıya verildiğini ancak Konak Belediyesinin ücretsiz kursları sayesinde para vermeden kaliteli ve donanımlı bir eğitim aldıklarını söyledi . Akgün , özveriyle ve ticari kaygı olmadan eğitim veren öğretmenlere ve Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’a da teşekkür ederek , “Meslek edinmek isteyen herkese , özellikle karşılaştığım her gence Konak Belediyesinin kurslarına gitmesini tavsiye ediyorum . Başkanımızın yenilikçi faaliyetlerini takip ediyoruz . Kadınları destekleyen eğitimleri için teşekkür ederiz . Uzun yıllar kendisini hizmette görmek istiyoruz” diye konuştu .
Akgün’ün devamlı müşterisi haline gelen Nahide Aşkar da genç kadının başarısının örnek olduğunu belirterek , “Semra Akgün’ün becerisi , müşteriye olan tavrı , salonun hijyeni ve kullandığı malzemelerin kalitesi sayesinde kısa sürede buranın devamlı müşterisi oldum . 20 yıllık kuaförünü bıraktım” ifadelerini kullandı
29.03.2017 10:59:50

Şehrini Seç