Cemil İpekçi’nin kayıp kedisi satılık ilanında bulundu
, , , MAGAZIN,

Cemil İpekçi’nin kayıp kedisi satılık ilanında bulundu

Ünlü modacı Cemil İpekçi 5 ay önce Bodrum’da kaybolan ‘Maço’ adlı kedisine kavuştu . Hayvan hırsızları tarafından internet üzerinden bin 300 TL’ye satışa çıkarılan kedi bir hayvan sever tarafından satın alınıp İpekçi’ye teslim edildi .
Cemil İpekçi’nin evladı gibi sevdiği “Maço” adlı kedisi 5 ay önce Bodrum’un Kumbahçe Mahallesi’nde kaybolmuştu . Kedisinin çalınmış olabileceğini düşünen İpekçi Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak yakınma de bulunmuştu . Büyük tasa yaşayan ünlü modacı toplumsal medya hesaplarından kedisinin kaybolduğunu yada çalındığını söyleyerek kediyi bulanların kendisine ulaştırmasını istemişti . Bir hayvan sever tarafından internet üzerinden satın alınan kedi İpekçi’nin menajerinin dikkati sayesinde bulundu . Maço’nun fotoğraflarını internette gören İpekçi’nin menajeri fotoğrafları paylaşan Murat Tevetoğlu adlı hayvan severle irtibata geçti . Tevetoğlu’nun kediyi ilanda görüp beğendiği ve satın aldığı ortaya çıktı . Kedinin çalındığını ve Cemil İpekçiye ilişkin olduğunu öğrenen Tevetoğlu 5 aydır yitik olan Maço’yu İpekçi’ye teslim etti .

İpekçi hayvan severleri ikaz etti
Kedisine kavuşan ünlü modacı , “Dünyada şükürler olsun insan gibi insanlar daha varmış . 5ay evvel Bodrumda çalınan kedime nihayet Murat Tevetoğlu Bey tarafından kavuştum . Kediyi çalan kadını savcılığa vermiştik şimdi birde kati çaldığı kayıtlarda var . Evimizin Kedileri firma sahibi Murat Tevetoğlu Bey’den allah razı olsun . Adam gibi adamlar henüz natamam . Ama bu dava şu anda daha ispatlı hale geldi . Kedi hırsızı o kadın şimdi otursun düşünsün . Bodrumda yaşayanlar dikkat edin çünkü bu kadın ve bunun gibiler cins kedileri köpekleri çiftleştirmek için çalıp sonra satıyorlar bütün bodrumdaki hayvan severlerin dikkatine” dedi .

Kediyi satılık ilanında gördüm
Kediyi farkında olmadan satın alarak İpekçi’ye teslim eden Tevetoğlu ise , “Cemil İpekçi beyefendinin biricik evladı ‘Maço’ bulunmuştur . 5-6 ay önce Cemil Bey’in Bodrum’da ki evinden çalınan Maço hayvan hırsızlarının eline geçtikten belli bir müddet duyuru koyularak satışa çıktı . Bizde ‘Evimizin Kedileri’ ailesi olarak habersiz bir şekilde talip olduk . Maço’yu hırsızların elinden bir ücret ödeyerek aldık , sonra erkek kedilerimle anlaşamadığı için sahiplendirmeye karar verip mevcut olan resimleriyle yeni bir duyuru paylaştık . Bu durumu ayrım eden Cemil Bey’in menajeri Pelin Hanım benimle irtibata geçerek yaşanan üzücü olayı tarafımıza anlattı . Bizde lüzum delilleri toplayarak gerek savcıya gerek avukatımıza başvurduk ve Cemil Bey’in biricik evladı Maço’yu bugün şahsen kendimiz Cemil Bey’e teslim ettik” şeklinde konuştu .
21.03.2017 22:21:45

Şehrini Seç