MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan:
, , , POLITIKA,

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan:

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan , “Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak referandumda kamu için evet , millet için evet , cumhuriyet için evet , Türklük için evet , Türklüğün bekası için evet diyoruz” dedi .
MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan , Denizli MHP il Başkanı Cafer Birtürk ve Denizli MHP teşkilatıyla beraber Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanlık seçimlerinin ardından Cemiyet Başkanı seçilen Osman Nuri Boyacı ve ekibine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu . Ayhan , daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı .
MHP’nin mevcut olduğu günden beri kendi düşüncelerine aykırı olmamak kaydıyla uzlaşmacı bir tavır sergilediğini belirten Ayhan , “Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak referandumda kamu için evet , millet için evet , cumhuriyet için evet , Türklük için evet , Türklüğün bekası için evet diyoruz” dedi .
Anayasa değişikliğiyle alakadar olarak 15 Temmuz’dan sonra batılı ortak ülkelerin takındığı tutumu değerlendiren Ayhan , “15 Temmuz olayı oldu . Ülke bir kalkışmayla karşı karşıya kaldı . Bu kalkışmanın sonucunda da ülkenin birliği ve bekası tehlikeye düştü . Ülke resmen işgal edilmeye çalışıldı . Bizim batılı müttefiklerimiz bile bize o dönemden taraflara itidal öğüt etme yoluna bile gittiler . Bunun anlamı sizi işgal etmeye çalışanlarla oturun anlaşın demektir . MHP’nin bu tür yaklaşımları kabullenmesi olabilir değildir . Dolayısıyla biz bütün bunları dikkate alarak ülkenin geleceğini yönelik düşüncelerimizi de anlatım ederek Anayasa değişikliğine ‘Evet’ dedik” dedi .

“Söylemleri ciddiye almıyorum”
Bir basın mensubunun , “Son günlerde MHP yönetimine muhalif Sinan Oğan’ın toplantılarındaki saldırıları nasıl değerlendiriyorsunuz Ayrıca , Oğan’ın referandumu iptal ettirmek için idealist kanı döküleceğine değin, üzerine iddialarını nasıl değerlendireceksiniz ” sorusu üzerine Ayhan , “Koray Aydın da muhalif ad . Onun için bir nesne söylüyor muyumDiğerlerini kayda değer bulmuyorum . Açıklamalarına yanıt bile vermem . Biz , Türkiye’nin haysiyetli geleceği için ‘Evet’ diyoruz” açıklamasını yaptı .
28.03.2017 18:46:39

Şehrini Seç