AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş Manisa’da
, , , POLITIKA,

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş Manisa’da

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş , 16 Nisan akşamı kafamızı duvarlara vurmanın hiç bir anlamı yok . Bu fırsat 100 yılda bir elimize geçer . Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeye mecburuz ve mahkumuz . Türkiye üzerinde hesap yapan tüm hesapları boşa çıkarmaya mecburuz dedi .
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş , Manisa’da partililerle buluştu . 16 Nisan referandumu çalışmaları kapsamında Manisa’ya gelen AK Partili Ataş , önce partisi tarafından Manisa Öğretmenevinde düzenlenen kahvaltıya katıldı . Kahvaltılı toplantıya AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur , AK Parti Manisa Milletvekilleri Selçuk Özdağ , İsmail Bilen , Recai Berber , Uğur Aydemir , Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik , Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi , AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli ve partililer katıldı . Yapılan kahvaltılı toplantının ardından açılış konuşmasını yapan AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ , ülkücülere seslenerek merhum önder Alparslan Türkeş’in 9 Işık kitabını hatırlattı . Özdağ , Buradan ülkücü kardeşlerime sesleniyorum . Ben ülkücü kardeşlerimin , Türkeş’in , Sayın Devlet Bahçeli’nin , Sayın Muhsin Yazıcıoğlu’nun , ve Seyit Ahmet Arvasi’nin merhum bu büyüklerimin sözünü dinleyeceklerini tahmin ediyorum dedi .

Rahmet okunan lider var , lanet okunan lider var
Özdağ’ın ardından konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş , ’Hayır’ kampanyası yürüten Cumhuriyet Halk Partisi’ni (CHP) eleştirerek , Kampanya başladığı bugünden beri sabah yalan , akşam yalan . Bir tane doğru cümle kuramadılar bugüne kadar . Hep milleti aldatmanın gayreti içerisinde , ’Milleti nasıl yanıltırız ’ , ’Milletin kafasını nasıl karıştırırız ’ gayreti içerisindeler . Böyle bir siyaset yapmayı kendilerine tarz olarak belirlemişler . Millete söyleyecekleri bir şey olmadığı için yalan söylemek suretiyle milletin kafasını karıştırıyorlar . Cumhuriyet 1923 yılında kuruldu . 1923 yılından bugüne kadar 94 yıl geçti . Bu 94 yıllık süre içerisinde 65 tane hükumet kuruldu . Amerika’da 227 senede 45 başkan seçildi . Türkiye’de 65 hükumet kuruldu . Bu mukayeseyi yaptığımız zaman zaten söylenmesi gerekeni anlıyorsunuz . 65 tane hükumetin 34 tanesinin ömrü 1 yıldan az . 13 tanesinin ömrü 1 yıl ila 2 yıl arasında . Hadi gelin 1 yıllık ömrü olmayan hükumetlere ülkeye teslim edin . Bu ülkede milletimiz hangi lidere rahmet okuyor . Hangi lidere lanet okuyor milletimiz bunu çok iyi biliyor . Bu ülkede rahmet okunan 3-5 tane lider var . Lanet okunan başka liderler de var . Başka partiler de var . Bu 94 yıllık iktidarlar , hükumetler döneminde siyasiler hep hesap veren , hep bedel ödeyenler oldu . Ama bu ülkede hiç bedel ödemeden siyasetçilerin üzerinden vesayet kurmak suretiyle milletin iradesine arzu etmedikleri siyaseti sahneden uzaklaştırmak için hep müdahale ettiler . AK Parti iktidarları döneminde Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider olduğu için müdahale etmediler . Etmeye cesaret edemediler . Ettiklerinde de cevabını aldılar dedi .

CHP ebediyen iktidar olamayacağını biliyor
16 Nisan referandumundan sonra yapılacak Anayasa değişikliğiyle birlikte CHP’nin bir daha iktidara gelemeyeceğini belirten Ataş , Cumhuriyet Halk Partisi biliyor ki bu sistem tarih olduğu zaman nasıl ki 1950’den bugüne kadar bu millet onu iktidara getirmedi bu zihniyeti , geçmişteki uygulamalarından dolayı millet ona asla itibar etmedi , bundan sonra da ebediyen etmeyeceğini bildiği için her gün yalan söylemeyi kendilerine mecbur hissediyorlar şeklinde konuştu .

16 Nisan akşamı kafamızı duvarlara vurmanın hiç bir anlamı yok
Ataş sözlerini şöyle sürdürdü: 16 Nisan akşamı kafamızı duvarlara vurmanın hiç bir anlamı yok . Bu fırsat 100 yılda bir elimize geçer . Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeye mecburuz ve mahkumuz . Türkiye üzerinde hesap yapan tüm hesapları boşa çıkarmaya mecburuz . Türkiye’de sadece içeridekiler değil , dışarıdaki hainlerle birlikte terör örgütleri ile işbirliği yapmak suretiyle bu ülkede kalkınan gelişen söz sahibi olacak bir Türkiye istemiyorlar . Biz de inadına diyoruz ki , ’Biz Kurtuluş Savaşında nasıl ki mücadele ettiysek , Çanakkale’de nasıl ki mücadele ettiysek , yanımızdakine , önümüzdekine , arkamızdakine bakmadan dilimizi , ırkımızı , milletimizi sorgulamadan 15 Temmuz’da nasıl ki sokaklara indiysek , meydanlara indiysek , Türkiye’yi bu hainlerin darbe girişiminden hep beraber kurtardıysak , aynı anlayışla 16 Nisan’a kadar bu mücadeleyi yapmaya mecburuz
Öğretmenevinde gerçekleştirilen toplantının ardından Ataş , Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde kurulan Halk Oylaması İrtibat Bürosu’nun açılışını gerçekleştirdi . Ataş daha sonra AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanlığını ziyaret etti , 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Regaip Kandili dolayısıyla kurulan alanda vatandaşlara çiçek verdi .
30.03.2017 13:20:25

Şehrini Seç