Türkiye Yelken Şampiyonası heyecanı Çeşme’de başladı
, , , SPOR,

Türkiye Yelken Şampiyonası heyecanı Çeşme’de başladı

Yelken Federasyonu’nun 2017 yılı etkinlik programında mekan alan Türkiye Yelken Şampiyonası’nın açılış töreni , İzmir’in Çeşme ilçesinde gerçekleştirildi .
İnkılap Caddesi’nde alay yürüyüşü ile başlayan açılış seramonisi , Cumhuriyet Meydanı’nda tamamlandı .
Açılış törenine , Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara , Çeşme Belediye Başkan Yardımcısı Şakir Karadede , Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu , İlçe Müdür vekili Nuri Büyükateş , kulüp temsilcileri ve sporcular katıldı .
Ilıca parkurunda Laser ve Optimist sınıflarında 55 kulübün 456 sporcu ile savaşım vereceği şampiyonanın açılış töreninde bir konferans yapan Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara , yelken sporunun kendilerine Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti olduğunu belirterek , “Çeşmemiz’de 5 gün boyunca siz yelkenci dostlarımızı ağırlamaktan büyük sevinç duyacağız . Yarışlar sonucunda bir kısmınız dereceye girecek , bir kısmınız giremeyecek . Ama inanın ki , bu günleri ileride arayacaksınız . Yelken sporu bizlere Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetidir . Avrupa’da bu spora büyük alaka varken , Türkiye’de Mustafa Kemal Atatürk’ün önerisi ile Yelken Federasyonu kuruldu . Günümüzde ise Türkiye’nin her bölgesinden gençlerimiz yelken sporuna büyük alaka duyuyor . Bizler de sizlere bu spor dalında çok güveniyoruz” dedi .

Çeşme Belediye Başkan Yardımcısı Şakir Karadede ise ilçenin yelken sporu ile anılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek , “Türkiye Yelken Şampiyonası’nın bu yarışında öncelikle bütün sporcularımıza başarılar diliyorum . Çeşme Belediyesi olarak her zaman spor ve sporcunun yanında olmaya devam ediyoruz . Burada kendinizi evinizdeymiş gibi hissetmenizi istiyoruz . Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi şimdi de yanınızda olmaya devam edeceğiz . İlçemizle bütünleşen bu hoş spor dalında bütün takımlara başarılar diliyorum” şeklinde konuştu .

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak ise bir kere daha Çeşme’de olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirerek , “Buradan bakıldığında çok hoş bir tablo görüyoruz . Yarın ise denizin üstünde beyaz kelebekler gibi olacak tablo , inanın her şeye değer . Bu tabloyu oluşturan sizleri tek tek tebrik ediyorum . Burada 5 gün sonra sonuçları açıklayacağız . Ama hepinizin kendinize göre hedefleriniz mevcut . Bu yarışlarda umarım hedeflerinize ulaşırsınız . Federasyon Başkanı olarak ben de sizlere bir erek işaret etmek istiyorum; bu 5 gün boyunca Türkiye’nin dört bir yanından gelen arkadaşlarınızla tanışın , onlarla iyi arkadaşlıklar kurun . Yaşam boyu sürdüreceğiniz dostluklar elde edin . Bu hem sizler , hem de bizler için unutulmayacak bir yarış olsun” diye konuştu .
28 Mart - 2 Nisan tarihleri arasında , Optimist , Optimist Junior , Laser 4 .7 , Laserradial sınıflarında yarışlar gerçekleştirilecek ,
3 Nisan - 8 Nisan tarihleri arasında ise Laser Standart , 420 , 470 , Fınn , Pirat , Rs:X , Techno 293 ve Rs:One sınıflarında yapılacak yarışlarda , yelkenciler ter dökecekler .
28.03.2017 19:04:08

Şehrini Seç