Demirbilek, “Türkiye için ‘Evet’ diyoruz”
, , , YEREL,

Demirbilek, “Türkiye için ‘Evet’ diyoruz”

Aydın Ülkü Ocakları tarihi Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi tarihi İl Yönetim Üyesi Muharrem Demirbilek ve eskiden ayrımlı siyasal partilerde vazife yapmış siyasetçiler , yaptıkları basın açıklaması ile 16 Nisan’daki referandum’da Evet’ diyeceklerini açıkladılar .
Aydın Gar Restoran’da yapılan basın açıklamasına , Aydın Ülkü Ocakları eski Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi eski İl Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem Demirbilek , Aydınlık Türkiye Partisi Konak ilçe kurucularından Nusrettin Uzun , Ata Ocakları Ege Bölge kurucularından Süleyman Topkaya ve Demokrat Parti Karaburun Belediye Başkan Adayı Ferhan Gök ve basın mensupları katıldı .
Aydın Ülkü Ocakları eski Başkanı Muharrem Demirbilek , MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye destek olmak için burada olduklarını ifade ederek , “Ülkemizin içinde bulunduğu durumda özellikle biz vatanseverler olarak , kendimizce konuya doğru bildiğimiz çerçevede katkıda bulunmak amacıyla , bölgedeki teşkilat başkanlığı yapmış arkadaşlarımızla bir araya geldik . Referandum sürecinde özellikle başta MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli beyefendiye destek olmak , onun direktifleri çerçevesinde hareket etmek için , halkımızın bu süreci rahat huzurlu geçirmesi çerçevesinde evet açıklaması yapmak için bugün buradayız . Sayın Doktor Devlet Bahçeli’nin ifade ettiği gibi ona biat ederek bu ülke için yeminimiz var , vazgeçilmez , millet için , devlet için , Cumhuriyet için , Türkiye için ’Evet’ diyoruz . Biz vatan sevdalıları olarak ülkemizin içinde bulunduğu ve sürüklenmeye çalışıldığı kaos ortamından kurtarmak ve ülkemizde huzurlu bir yaşam sürecinin devam etmesi için güçlü bir hükümet modeline ihtiyaç duyulmaktadır . Referanduma sunulan Anayasa değişikliği ile devlet yönetim şeklinde çift başlılık ortadan kalkacaktır . Ve yönetim sürecinde , seçim sürecinde kriz ortamı ortadan kalkacaktır . Seçilmiş iktidarın göreve gelme sürecinde yaşanan zaman kayıpları tarih olacaktır . Devlet yönetimi beş yılda bir Cumhurbaşkanlığı olarak bir defada halk tarafından seçilecektir . Bu da seçimi kazanan siyasi partinin göreve gelme sürecini ve devletin işleyiş sürecini hızlandıracaktır . Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinde görülmemiş saldırıların hedefi haline gelmiştir . Bugün birlik olma günüdür . Devlete vatana , millete sahip çıkma bir olma günüdür . Bu mücadelede Cumhurbaşkanımıza , Başbakanımıza , Gazi Türkiye Büyük Millet Meclisimize ve devlet yöneticilerine başarılar diliyoruz . Milletimiz başımızın tacıdır” dedi .
Süleyman Topkaya ise vatan ve millet için ’Evet’ dediklerini belirterek , “Aydın Ülkü Ocakları eski Başkanı ve MHP eski il yönetim kurulu üyesi Sayın Muharrem Demirbilek’e cesur tavrından dolayı desteklemek için buradayız . Hep birlikte ’Evet’ diyoruz . Türk dünyasının lideri ve MHP Genel Başkanı Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş , merhum Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel , merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal , başkanlık sistemini desteklemişlerdir . Bizlere emanet ettikleri bayrak asla yere düşmeyecektir . Vatanımız için , milletimiz için , devletimiz için ’Eve’ diyoruz . Sağduyu galip gelecektir” dedi
30.03.2017 13:26:13

Şehrini Seç