AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş;
, , , YEREL,

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş;

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş , Nazilli Sivil Toplum Kuruluşları Platformu tarafından düzenlenen , Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Yeni Anayasa İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı . Nazilli Belediyesi Nikah Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut , AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen , Kadın Kolları İl Başkanı Seda Sarıbaş , partililer ve Nazillili vatandaşlar katıldı .
Birileri sürekli yalan derdinde
Programda AK Parti Hükümeti tarafından yapılan mübadele ve dönüşümlere değinen Ataş , “Bu gemiyi barış sükûnet içerisinde limanına götürme gayreti içerisindeyiz . Birileri sürekli yalan derdindeyken , biz Türkiye’nin her tarafını gezmek suretiyle milletimizle buluşuyoruz . Bu ülkeyi ters düz ederek mübadele ve dönüşüm yaşattık . Bununla gurur duyuyoruz . Eğitimden sağlığa , ulaşımdan ekonomiye , tarımdan sağlığa mübadele ve dönüşümleri milletimize yaşattığımız için mutluluk duyuyoruz . 70 -80 kişilik sınıflarda ders işlenirken , ders kitapları temin edilmesi zorken , bugün dünya standartlarının bile altında 20 kişilik sınıflar ücretsiz ders kitaplarıyla çocuklarımızı buluşturduk . 20 TL’lik ilaçları 10 TL’ye düşürdüysek bunu sizinle beraber başardık . Türkiye’de biz gurbet anlayışını tamamen bitirdik . 81 ilin tamamında bölünmüş yol yapmak suretiyle 76 yılda 61 bin kilometre iken , biz 18 bin 500 kilometre bölünmüş yolu 14 yıla sığdırdık . 26 Havalimanı varken bu sayıyı 70’e çıkarmamız da bu hizmet aşkımızdandır” dedi .
Gezizekalılar bu ülkeyi acaba Suriye’ye çevirebilir miyim derdindeydi
Türkiye’nin önünü kesmek için içeride ve dışarıda bir grup çevrelerin uğraştığını söyleyen Ataş , “Demokratik olarak uzaklaştıramayanlar demokratik olmayarak uzaklaştırmaya çalışıyorlar . Bunu hep denediler . 2007’de , 2008’de , 2013’de gezizekalılar bu ülkeyi acaba Suriye’ye çevirebilir miyim derdindeydiler ama hiçbirinde netice alamadılar . Niye olmadı , çünkü unuttukları bir nesne vardı . Başta Erdoğan gibi bir başbakan vardı . Onlar zannediyor ki tarihi Türkiye’deki gibi olacak her nesne . Ama hiç birisinde o sezon ülkenin başında olan Başbakanımız Tayyip Erdoğan geçit vermedi ve kararlı bir duruş sergiledi . Nihayet bunlardan netice alınamayınca 7 Haziran 2015’de PKK’nın siyasal uzantısına saz verip toplum üzerinde bu barışı getirecek diyerek HDP’ye burs oldular . Bunlara en çok kim burs verdi işte bugün anayasa değişikliğine karşı çıkan , önünü kesmeye çalışan CHP’nin içerisindeki entellektüeller HDP’yi iktidara taşımaya çalıştılar . Nasıl salladık diye bu milletin aklıyla kortej ettiklerini de unutmadık . Biz Türkiye’nin önünü kesmeye çalışanları biliyoruz . Türkiye üzerinde hesabı olan kimseleri biliyoruz . Biz bunların yüzünü 15 Temmuz’da gördük . Ondan sonraki süreçte daha çok gördük . Gezi Parkı’nda insanları tahrik edenleri 15 Temmuz gecesi çok net gördük” diye konuştu .
Millet beğenmezse güle güle diyecek
Getirmeye çalıştıkları sistemde herkesin millete hesap verme anlayışı içerisinde olacağını vurgulayan Ataş , Yeni Anayasa ile Cumhurbaşkanının hiçbir mesuliyet üstlenmediği yönünde vatandaşların yanlış bilgilendirildiğini belirterek , “Cumhurbaşkanının hiçbir sorumluluğu yokmuş . Evet şuan ki Anayasa’da Cumhurbaşkanının hiçbir sorumluluğu yok . Ne yargısal sorumluluğu mevcut , yani ne cezai ne de siyasal sorumluluğu mevcut . Yeni sistemde millete hesap veren bir siyasal sorumluluğu olan bir sistemi ikame etmek istiyoruz . Millet seçecek , beğenmezse güle güle diyecek . Cezai mesuliyet getiriyoruz . Diyoruz ki Cumhurbaşkanları da yargılanabilmeli” ifadelerini kullandı .
30.03.2017 13:34:19

Şehrini Seç