Banaz Evren Dede Mesire Yeri

Banaz Evren Dede Mesire Yeri, Uşak, Banaz, Gezilecek Yerler Banaz Evren Dede Mesire Yeri, Uşak, Banaz, Gezilecek Yerler

Adres: İlçe merkezine, 2 km uzaklıkta, çam ormanları içinde, Orman Bakanlığının tesisleri.

Evren Dede Mesire Yeri

İlçe merkezine, 2 km uzaklıkta, çam ormanları içinde, Orman Bakanlığının tesisleri, yüzme havuzu ve bekçi evi bulunan bir mesire yeridir.İlçe merkezine, 2 km uzaklıkta, çam ormanları içinde, Orman Bakanlığının tesisleri, yüzme havuzu ve bekçi evi bulunan bir mesire yeridir.
Burada, günübirlik piknik yapılması için her türlü düzenleme sağlanmıştır. Bu arada, “Evren dede kimdir” diye düşünürseniz: kendisi, buraya Orta Asya’dan göç eden ve buradaki bir kıza aşık olan biridir. Bu aşık genç, elinde “kopuzu” ile, dağlarda sürekli olarak müzik icra eder. Günler geçer ve bu Türkmen beyi bir gün ölür. Ancak, ölmesine rağmen, Türkmen beyinin kopuz sesi dağlardan duyulmaya devam eder.(kynk:http://www.gezi-yorum.net/usak-banaz/)
Burada, günübirlik piknik yapılması için her türlü düzenleme sağlanmıştır. Bu arada, “Evren dede kimdir” diye düşünürseniz: kendisi, buraya Orta Asya’dan göç eden ve buradaki bir kıza aşık olan biridir. Bu aşık genç, elinde “kopuzu” ile, dağlarda sürekli olarak müzik icra eder. Günler geçer ve bu Türkmen beyi bir gün ölür. Ancak, ölmesine rağmen, Türkmen beyinin kopuz sesi dağlardan duyulmaya devam eder.

Şehrini Seç