Çoban Çeşmesi Parkı

Çoban Çeşmesi Parkı, Uşak, Uşak Merkez, Parklar Çoban Çeşmesi Parkı, Uşak, Uşak Merkez, Parklar

Uşak Belediyesi Park ve Bahçe Müdürlüğü tarafından yürütülen şehir düzenleme ve planlama projelerinden biri olan Çoban Çeşmesi Parkı 2010’dan itibaren Uşak halkına hizmet vermektedir.

Uşak’ın Fatih mahallesinde bulunan ve genel toplamı 16000 m2 olan Çoban Çeşmesi Parkının yaklaşık 2500 m2 yapay gölete 9000 m2 çim alanına 4500m2 mimari alanına ve parkın etrafını çevreleyen yürüyüş ve bisiklet yoluna sahiptir.Parkın içersinde Ahşap Kamelyalar ve barbekü gruplarında keyfinizi yaparken çocuklarınız için yaş gruplarına uygun dizayn edilmiş İki oyun bahçesi  ya da  sadece Spor için parkı ziyaret eden misafirlerin yürüyüş sonrası sporlarını tamamlaması için  spor alanı ile  eşsiz hizmet vermektedir. Çoban çeşmesinin mimarisindeki bir önemli detaylardan birisi havuzun etrafını çevreleyen Türk tarihinin önemli tarihçi, mimar, hekim, gezgin, kaşif vs atalarımızın büstleri yer almasıdır.

Şehir merkezine uzaklığı 10dk ve Yavuz sultan selim yolu üzerinde bulunan ulaşımı rahat, mimarisi ve yeşil alanı ile günlük yaşamın stresinin atılabilmesi için çok ideal bir kültür parkıdır....

Çoban Çeşmesi Parkı, Uşak, Uşak Merkez, Parklar

SEVİL E.

SehirAlem İçerik Yöneticisi - Gezgin / ( UŞAK UŞAK MERKEZ )

Şehrini Seç