Cahan ; "Uşakspor’umuzun hakkını bu futbol çetelerine teslim etmem"

Olaylar nedeni ile yarım kalan UTAŞ Uşakspor-Ödemişspor maçında her iki tarafı da kusurlu bulan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) , iki takımın da hükmen 3-0 yenik sayılmasına karar verdi . Konuyla alakadar olarak izah yapan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan; “Bu maç burada bitmez . Bu işin tahkimi mevcut . Göz göre göre Uşakspor’umuzun hakkını bu futbol çetelerine teslim etmem . Koskoca bir kentin umutlarını futbol çetelerinin söndürmesine izin vermeyeceğiz” dedi .
Uşak 1 Eylül Stadı’nda 5 Mart tarihinde oynanan ve Uşakspor’un 1-0 önde iken 60 . dakikada çıkan olaylar sonucu yarım kalan Ödemişspor maçı için kararını verdi . TFF tarafından UTAŞ Uşakspor A .Ş . ye gönderilen , “Kadir Kardaş Genel Sekreter” imzalı yazıda , futbol yönetmeliğinin 23 . Maddesinin 4 . Fıkrası gereği uyarınca her iki takımında 3-0 hükmen mağlup duyuru edildiği bildirildi .
UTAŞ Uşakspor’un hakkının gasp edildiğini belirten Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan , TFF’nin Uşakspor’u hükmen mağlup saymasına sert reaksiyon gösterdi .
Futbolun içerisinde yuvalanmış çetelerin Uşakspor aleyhine harekete geçtiğini kaydeden Cahan , henüz umutların tükenmediğini de sözlerine ekledi . Kendisi de hukukçu olan Cahan , “Bu maç burada bitmez . Bu işin tahkimi mevcut . Göz göre göre Uşakspor’umuzun hakkını bu futbol çetelerine teslim etmem . Koskoca bir kentin umutlarını futbol çetelerinin söndürmesine izin vermeyeceğiz” dedi .
Uşak’ta 5 Mart’ta oyana olaylı maçın yarım kalmasından itibaren , Uşakspor’un hakkını savunmaya başladıklarını belirten Cahan , “O tarihten beri Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunduk . Bakanlık Spor Genel Müdürlüğü , Amatör Futbol Disiplin Kuruluna olayları çıkaranların Ödemişsporlu futbolcular , teknik adamlar ve yöneticiler olduğunu anlattık . Uşakspor’un 1-0 önde iken olayların Ödemişsporlu futbolcular tarafından başlatıldığını video görüntüleri ile sunduk . Bununla yetinmedik . Ulusal kanallarda program yapan Ahmet çakar gibi spor adamlarına durumumuzu anlattık . Onlar da yorum yaptıkları kanallarda Uşakspor’u savundu” şeklinde süreci anlattı .
Cahan , “Uşak olarak futbol çetelerinin oyununa gelmeyeceğiz . Şampiyonluğu hak eden taraf biziz . Uşakspor’umuzun hakkını sonuna dek savunacağız . TFF’nin hükmen mağlubiyet kararına tahkim kurulunda itiraz edeceğiz” diye konuştu .
24.03.2017 20:01:57

Şehrini Seç