AFDOS Frig Yolu’nda

Afyonkarahisar Doğa Sporları Kulübü (AFDOS) sporcuları Afyonkarahisar ve bölge için son aşama mühim olan Frig Yolu’nda yürüyerek tarihe tanıklık etti .
Güneşli ve hoş bir havada Frig Yolu’nun İhsaniye ilçesine bağlı Üçlerkayası Köyü etabını yürüyen AFDOS’lu sporcular Friglerden kalan kaya yerleşim yerlerini hayranlıkla izleyerek bol bol fotoğraf çektiler . Frig Yolu Rehberi Tanju Tetik’in rehberliği eşliğinde bölgeyi gezen doğaseverler herkesin bu bölgeyi görmesi gerektiğini kaydederek etkinlik dolayısıyla AFDOS Yönetimine teşekkür ettiler .
Yaklaşık 15 kilometre Frif Yolu’nda yürüyen AFDOS sporcularına Frig eserleri ile alakadar bilgilendirme Arkeolog-Eğitimci Mehmet Bozdağ tarafından yapıldı . Yürüyüş boyunca kral mezarları , ikili altar , mitolojik şarap deposu , mitolojik zindan , peri bacaları ve asma Frig yerleşimleri gibi birçok yapıt AFDOS sporcularınca gözlemlendi .
Faaliyet sonrası değerlendirmede bulunan AFDOS Kulüp Başkanı Mehmet Bilgiçer , AFDOS’un misyonlarından birinin Afyonkarahisar’ın eski değerlerini tanıtmak olduğunu kaydederek faaliyete katılan sporculara teşekkür etti .
27.03.2017 17:06:26

Şehrini Seç