35 yıllık lastik tamircisi Vesile nineden kadınlara öğütler

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde 35 yılı aşkın süredir lastik tamirciliği yapan 77 yaşındaki Vesile Akın , 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlara çalışmaları , üretmeleri ve birlik olunması gerektiği konusunda öğütler verdi .
Sandıklı ilçesinde oğlu askere gidince , eşi dükkanı kapatmasın diye 35 yıl önce lastik tamirciliğine başlayan Vesile Akın , otomobil , minibüs yahut kamyon demeden her türlü lastiği çıkarıyor , taşıyor , onarım ediyor . Yarım asrı gecik bir şekilde lastik tamirciliği ustası Vesile nine bu yılki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde de hemcinslerini unutmayarak , onlara öğütler verdi . Kadınların hayattaki önemine değinen Akın , 60 yıllık evliliğinin temelinin ise iyi günde ve kötü günde eşi ile bir birlerine burs olmaktan geçtiğini anlatım etti .

“Çalışalım , çalışmayınca iş olmaz , iş olmayınca aş olmaz”
Kadınlara 8 Mart ta çalışmaları ve birlik olmaları konusunda da öğütler veren 77 yaşındaki Vesile Nine , “8 Mart Kadınlar Günü hayırlı uğurlu olsun , kadınlar birlik olalım birbirimizle mutu olalım . Birlik olalım biz Türkoğlu Türk kadınıyız . Çalışalım , çalışmayınca iş olmaz , iş olmayınca aş olmaz . Evlerinizi yuvalarınızı bozmayın iyi gününüzde kötü gününüzde yuvanıza iye çıkın” dedi .
Son olarak referanduma da değinen Akın , “Referandumda da biz lambaya gideriz aydınlığa gideriz ‘evet’ diyeceğiz” dedi .
Hayatındaki en büyük pişmanlığının ise yeterlik alamamak olduğunu dile getiren Akın , röportaj sırasında eşine ‘kameraya bak’ diye latife yapması ise herkesi güldürdü .
08.03.2017 10:12:56

Şehrini Seç