Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 16 Nisan referandumuna değinerek:

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof . Dr . Veysel Eroğlu , 16 Nisan referandumunun Türkiye için eski bir fırsat olduğunu anlatım ederek , “Bu bir rejim değişikliği değil yahut tek adam için Erdoğan içinde yapılan bir işlemde değil . Türkiye’nin 300-500 yıllık geleceği düşünülerek yapılacak sağlam bir idare şeklidir , başka bir nesne değil” dedi .
Bakan Eroğlu , memleketi Afyonkarahisar’ın İhsaniye ilçesine bağlı Döğer beldesinde gerçekleştirilen “Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve ORKÖY Kredi Sertifikaları” dağıtım törenine katıldı . Belediye meydanında gerçekleştirilen etkinliğe Bakan Eroğlu’nun yanı sıra Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım , İl Genel Meclis (İGM) Başkanı Salih Sel , İl Jandarma Komutanı Orhan Sırma , AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven , bürokratlar ve çok sayıda vatandaş katıldı .
Bakan Eroğlu törenin açılışında yaptığı konuşmada 16 Nisan da gerçekleştirilecek referanduma değinerek , vatandaşlardan ‘evet’ tercihinde bulunmalarını istedi . Yapılacak referandumun rejim değişikliği olmadığına belirti eden Bakan Eroğlu , “16 Nisan da önünüze bir sandık konulacak . İnanın bu eski bir fırsattır . Türkiye'nin istiklali ve istikbali için gerçekten görkemli bir halk oylamasıdır . Bakın ne değişiyor , ne olacakÇok nesne değişecek çünkü Türkiye’de 93 yılın büyük bir kısmı kavga ile geçti . Kısa dönemli koalisyon hükümetleri ile geçti ve ülke yeteri dek mesafe kat edemedi . Bu bir rejim değişikliği değil yahut tek adam için Erdoğan içinde yapılan bir işlemde değil . Türkiye’nin 300-500 yıllık geleceği düşünülerek yapılacak sağlam bir idare şeklidir , başka bir nesne değil . Nitekim Başbakanımız ne dedi‘Erdoğan için değil , her doğan için’ dedi çünkü insanlar neticede ölümlü sonsuz olan sadece Cenab-ı Allah . O bakımdan biz bunu sadece bugün için değil 50-100-200 yıllık bilhassa , devletimizin bekası ve milletimizin geleceği için yapıyoruz” dedi .
Konuşmaların ardından Bakan Eroğlu ve protokol üyeleri tarafından kur’a ile sertifika dağıtımı yapıldı .
24.03.2017 15:25:05

Şehrini Seç