Bakan Eroğlu: "Mevcut parlamenter sistem krize yol açıyor, Türkiye’nin önünü kesiyor"

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof . Dr . Veysel Eroğlu , var parlamenter sisteminin krizlere yol açtığını anlatım ederek , 29 Ekim 1923’den bu yana kaç yıl geçti . 93 yılda kaç hükümet kurulduAmerika niye dünyanın süper gücüÇünkü istikrar var . Adam yönetim sistemini sağlama oturtmuş dedi .
Bakan Eroğlu , memleketi Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde gerçekleştirilen toplu temel atma ve açılış törenine katıldı . Törene Bakan Eroğlu’nun yanı sıra Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım , İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen , İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel , İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Orhan Sırma , bürokratlar , daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı . Toplantının açılışında konuşan Bakan Eroğlu , önceki dönemlerde devletin faiz lobileri aracılığı ile nasıl soyulduğunu anlatarak ayrıca vatandaşlardan kendilerine oy için gelenlere Sizin zamanınızda ne yaptınız bir iğneniz var mı sorusunu sormalarını istedi .
Bakan Eroğlu , 3 tane hortum vardı . Sömürü hortumu , birincisi faiz lobisinin hortumu , büyük bir hortum havuzu deliyorsunuz oradan devletin parasını başka yere akıtıyorsunuz faiz lobisine . İkinci hortum gene havuza başka bir delik açılmış ilaç lobisinin hortumu ilaç bulunmuyor . Hatta sağlık sistemi berbattı , şimdi Amerika’dan daha iyi bir sağlık sistemi var . NedenHortum kesildi . Yoksa havadan bize döviz yağmıyor . Bize altında yağmıyor . Sadece yaptığımız tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyoruz . Paranıza sahip çıkıyoruz . Çünkü biz Allah’tan korkuyoruz . Ben İSKİ’de ilk defa astığım tabela ne biliyor musunuzİSKİ soygunundan sonra ‘rüşvet alanda , verende cehennemliktir .’ Ondan sonra rüşvet kapısı kapandı . Neticede üçüncü soygunu da bu kardeşiniz kesti . Eskiden bir gölet aslında bu Ağzı Kara bir baraj ama gölet diyelim . Bu kardeşiniz yani DSİ 364 günde bitirdi . Kaç milyona biliyor musunuz4 ,5 milyon TL’ye . Aynı baraj hatta sulaması hariç 45 trilyona bitiriliyordu 18 yılda . Bakın , gelenlere şunu söyleyin sizin zamanınızda ne yaptınız bir iğneniz var mıÇaktığınız bir şey var mıHep soyguna müsaade ettiniz . Bir gölet 18 yılda 45 trilyona bitiyordu . O hortumu da biz kestik Allah’a şükür . Şimdi aynı gölet sulamasıyla birlikte 18 yıl yerine 18 ayda 45 trilyon yerine 4 ,5 milyon TL’ye bitiyor . Eski Türkiye’de durum buydu yeni Türkiye’de başı dik büyük projeler yapan dünyanın en büyük barajlarını yapan bir Türkiye var şeklinde konuştu .

16 Nisan’da bir karar vereceksiniz
Konuşmasında 16 Nisanda gerçekleştirilecek olan halk oylamasına değinen ve Amerika’daki başkanlık sisteminden örnekler veren Bakan Eroğlu şunları söyledi:
16 Nisan’da bir halk oylaması yapılacak . Bu halk oylamasının milletimizin tarihinde çok önemli bir dönüm noktası olacak . Neden29 Ekim 1923’den bu yana kaç yıl geçti . 93 yılda kaç hükümet kuruldu65 . hükümetteyiz , ama 227 yılda sadece 43 devlet başkanı . 5 yılda bir gelmiş mührünü vurmuş , Amerika niye dünyanın süper gücüÇünkü istikrar var . Adam yönetim sistemini sağlama oturtmuş . Ya bu Osmanlı bütün dünyaya 5-6 asır nasıl hakim oldu diye bakmış . Ona göre bir sistem kurmuş . Halbuki Amerika , Osmanlı zamanında Teksas’ı almak için Osmanlı Devletinden yardım istemiş şimdi nereden nereye . Bu mevcut parlamenter sistem krize yol açıyor . Ekonomik kriz sebep oluyor . Türkiye’nin önünü kesiyor . Büyük yatırımlar yapılamıyor . O zaman sizden talebimiz şu 16 Nisan’da bir karar vereceksiniz sevgili hemşehrilerimiz , büyük Türkiye için kararımız ’evet’ .
Bakan Eroğlu ve protokol üyeleri konuşmaların ardından tesislerin temelini atarak açılışlarını gerçekleştirdi .
25.03.2017 15:19:38

Şehrini Seç