Yemenli hastaya kaburgadan burun yapıldı

Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde , burnunun vurulması sonucu bir kısmı parçalanan Yemenli hastaya kaburgasından alınan kıkırdak doku ile burun yapıldı .
Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde memur Plastik Cerrahi Uzmanı Op . Dr . Arif Aydın , Yemenli hastanın kaburgasından alınan kıkırdak dokusundan burun yaparak hastane bünyesinde bir ilke imza atıldığını anlatım etti . Dr . Aydın , gerçekleştirdiği başarılı operasyon ile alakadar şunları söyledi:
“Yemen’de sokakta yürürken nereden geldiği ve kim tarafından atıldığı meçhul bir kurşun ile burnundan yaralanarak burnunun büyük bir kısmını kaybeden sağlığı bozuk toplumsal hayatta sıkıntılar yaşadığını , burnundaki imaj onu rahatsız ettiğinden dolayı gözlük kullandığını ve gözlüğü alnına bantla yapıştırmak zorunda kaldığını anlatım etti . Üstelik sağlığı bozuk burundan güçlükle nefes alıp verdiği için uyku sırasında da sıkıntı yaşamaktaydı . Biz de hastaya iki aşamalı bir ameliyat yaptık . Öncelikle hastanın alnından sağlam bir dokuyu burun üzerine getirdik . İkinci seansta ise hastanın kaburgasından alınan kıkırdak dokularına biçim verip burun çatısı oluşturduk . Hastamız şu anda rahat nefes alabiliyor ve görüntüsünden de memnun , her gün şükranlarını sunuyor .”
02.03.2017 14:14:19

Şehrini Seç