Parsak’tan, Çanakkale Deniz Zaferi kutlama mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak , Çanakkale Deniz Zaferinin 102 . yılı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı .
Çanakkale’de yüz binlerce Türk askerinin kurşunları göğsünü siper ettiğini hatırlatan Parsak , mesajında şu ifadelere mekan verdi:
“Dünya mevcut oldukça Çanakkale Deniz zaferi hep hatırlanacaktır . Yüce Türk Milleti’nin vatanı için ne yapabileceğinin en belirgin örneğidir . 18 Mart 1915 yılında Türk askeri vatanını korumak uğruna göğüslerini kurşunlara karşı siper etti . Vatan , bayrak , millet uğruna canını hiçe sayarak kendisinden sayısı ve silahça fazla olan anlaşma devletlerine karşı verilen savaşım bir kahramanlık destanıdır . Yüce ecdadımız vatanları uğruna ölmeyi bir şeref sayarak kıt imkanlarla savaşım etmiştir . Merhum ulusal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi; Bedrin aslanları ancak bu dek şanlı idi . 18 Mart 1915 yılında bütün dünya Türk Milletinin asla tutsaklık altına alınamayacağını , tutsak edilemeyeceğini bir kere daha anlamıştır . Bu mübarek savaşım bugün ülkemizi bölmeye çalışan hainlere en hoş misal olmalıdır . Milletimiz Çanakkale’de şehit olan her bir askerini unutmamıştır . 57 . Alay gönüllerimize kazınmıştır . Milletimiz Dinarlı Bombacı Mehmet Çavuş’u da asla unutmayacaktır . Milletimiz 4 yaşında köyünde bıraktığı oğlunu savaş meydanında gören babaları unutmayacaktır . Milletimiz 215 kg ağırlığındaki top mermisini sırtında taşıyan Seyit Ali Onbaşıyı unutmayacaktır . Her bir askerimizin yazdığı destanlar dedelerimizden bizlere geldi . Bizlerde bu kahramanlık destanlarını torunlarımıza gururla anlatacağız . Çanakkale’de yazılan destan , Kurtuluş Savaşı’nda yazılan destan hainlerin kulağına küpe olmalıdır . Ülkemizi bölmeye yönelik girişimlerde bulunanlara , savaş meydanlarında destan yazan dedelerin torunları olarak özdeş kararlılığı göstereceğimize güvenli olabilirler . Dünya mevcut oldukça bu mübarek topraklar Türk toprağı olarak kalmaya devam edecektir . Çanakkale’den dünyaya lüzum cevabı veren kutlu şehitlerimizi , gazilerimizi , dedelerimizi bir kere daha rahmetle anıyorum . Allah onlardan razı olsun .”
17.03.2017 14:38:42

Şehrini Seç