AK Partili Özkal, Çanakkale Deniz Zaferi’ni kutladı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102’inci yıldönümü dolayısıyla bir ileti yayımlayan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal , bütün şehitleri hürmet , şükran , rahmet ve minnetle andığını söyledi .
Türk Milletinin bekası için seve seve can veren aziz şehitlerin hatırasının rahmetle yad ettiğini anlatım eden Özkal mesajında şu ifadelere mekan verdi:
“Binlerce yıllık Türk geleneği içinde aziz milletimiz , şehitliği her zaman makamların en değerlisi olarak görmüştür . Orta Asya’dan , Anadolu’ya , Afrika’dan , Avrupa’nın ortasına kadar uzanan şanlı tarihimiz , şehitlerimizin aziz hatırası ve fedakarlığı sayesinde mevcut olmuştur . Bu şanlı eski silmek , bizleri yüzlerce yıllık yurdumuzdan atmak isteyen düşünce milletimizi kanı ve canıyla savaşım edeceği , ağır bir sınavla yüz yüze bırakmıştır . İmkansızlıklarla boğuşan , aç , ayakkabısız , üniformasız ve hatta mühimmatsız Mehmetçik inanç ve vatan sevgisiyle , imkansızlığı da dünyanın gördüğü en büyük donanmayı da Çanakkale’de ağır bir yenilgiye uğratmıştır . Çanakkale tarihimizin dönüm noktalarından biri , binlerce canla kazanılmış bir diriliş sınavıdır . Çanakkale’nin getirdiği savaşım ruhu ile alevlenen Kurtuluş heyecanı , Afyonkarahisar Kocatepe’den , yanan ateşle Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna dönüşmüştür . Çanakkale’den Kurtuluş mücadelesine , Kıbrıs ve Kore’den terörle mücadeleye her sezon Mehmetçiklerimiz ülkemizin istiklali ve istikbali adına can vermişler , bayrak ve vatan sevgilerini kendi canlarından üstün tutmuşlardır . Allah bütün şehitlerimizden razı olsun . Aziz Vatanımızın , bizlere şehitlerimizin emaneti olduğunu aklımızdan hiçbir zaman çıkarmadan , birlik ve beraberliğimizi her daim muhafaza etmemiz gerekmektedir .”
17.03.2017 14:46:04

Şehrini Seç